1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

VorTech MP40wES hakkında

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasan1980 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Herkeze slm bir sorum olucak vortech mp40w es modelinin camin disinde kalan kisminda kavucuk bolum cikarilicak mi yoksa uzerindeki olcunun ( cam kalinligi) uygun yerine getirilip takilicak mi?

Bu isi cozemedim nasil olmali acaba? Kitapcikta resimlerde cikarmis gibi duruyor anlayamadim.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hayır üzerinde kalıyor kauçuk.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Bu mp40 in ayarlari bir kereye mahsus ayarlanmiyormu acaba modelar arasi surekli ayar mi yapmak gerekli.

Hep mode isik rengi geliyor sonra hizini ayarliyorum sonra tekrar set diyorum basligor calismaya isiklar gidip geliyor surekli.

Baska bir moda gecmek icin tekrar mode isik rengi hizini ceviriyorum sonra gene set.

Hep boylemi yoksa bir kere ayar yapildimi sadece tek tusla gecis yapilabiliyormu?

4. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Bir soru daha yeri uygunmu acaba sanki cok dalga yapamiyor resimler alttadir bakabilirmisiniz. Birde bir inilti var vizzzz viii vizz diye ses cikariyor hafiften dogalmi acaba?

5. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
  6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hafif ses doğal Tolga. Eğer su içindeki parçayı çevirerek en sessiz konuma ayarladıysan tamamdır. Vızıltı rahatsız edici değil normal ayarlandığında.
    Modlar arasında geçiş yaptığında cihazın hafızasındaki default programlar çalışır. Her modu kendin tekrar düzenleyebiliyorsun. Düzenledikten sonra hafızaya alırsan artık mod geçişlerinde senin ayarların gelir.
    Aslında çok güzel özellikler var cihazda, tankın büyüklüğüne göre otomatik dalgayı ayarlama seçeneği mevcut. İstediğin dalga şekline ulaşana kadar cihaz ayarları değiştiriyor, istediğine ulaşınca hafızaya alıyorsun.
    Fırsat olmadı bir kullanma kılavuzu yazacağız ama. İlk fırsatta hazırlayalım.

7. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Valla basit bir kullanma kilavuzu olsa cok guzel olucak. Kendi kendine bir modda bir suru cesit dalga yapiyor.

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    :) resimde kullandığın mod ecosmart operational mod. Bu modun altında iki farklı seçenek var, ecosmart tsm ve ecosmart ntm. Mod tuşu ile bu moda geldiğinde tem mod aktif oluyor. Set tuşuna kısa bastığında nmt ve tsm arasında geçiş yapıyor. Roller ı çevirerek dalga şiddetini ayarlayabiliyorsun. Doğadaki düzensiz dalgalanmayı uygulamışlar. Çok başarılı bence.

9. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Evet dogru diyon Bulent abi cozmeye calisiyorum anlatimlarindan tablosundan ama verimli kullanamiyorum suan.

Peki resimde yeri dogru yerdemi ic unitenin pervane kisminin.

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tankın üstünden 20 cm boşluk bırakıp kurduğunda en doğru yerleşim oluyor. Resimden net anlayamadım ama seninki ortaya yakın galiba. Yüzeye daha kısa mesafe kalmalı ki dalgayı rahat yapsın. Geri dönüş motoru kapandığında suyun içerisinde kalmalı ünite. Bir de buna dikkat.

Sayfayı Paylaş