1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vortech Ses Sorunu

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasan1958 tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Kullanmakta olduğum Vortech MP10 ses yapmaya başlayınca internetten aşağıda linkini verdiğim sitede gösterdiği şekilde açarak rulmanları çıkardım. Rulman numarası R-1560 zz NMB. 696zz. Piyasada 1,5 TL den 15 TL ye kadar çok çeşidi var (eğer alacaksanız yüksek devire dayanıklı olandan almanızı tavsiye ederim). Ben rulmanları değiştirmeden yağlayarak denemek istedim ve mevcut rulmanların üzerine 1 er damla ince yağ damlatıp elimle rulmanın içine işleyinceye kadar (birkaç dakika) elimle sağa sola çevirdim. 10 gündür kullanıyorum inanın sesi ancak kulağınızı dayadığınız zaman duyabiliyorsunuz.

Cam tarafında bulunan kapağı falçata ile açarken dikkat 1,5-2 mm içeride görülmeyen diş var, zarar vermeyin.

Linkte motorun her iki tarafını açarak rotoru çıkartmışlar, fakat her iki tarafı açmadan rulmanların bağlı olduğu rotoru dışarı çıkartmanız mümkün.

Açarken fazla sarsmadan dikkatli bir şekilde davranın çünkü bağlantı kabloları 6-7 adet ve çok ince.

NOT: resim çekmeyi unuttum.

veysel, murat parin ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş