1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Vortexte problem.

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde LostRua tarafından 14 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar mayalı co2 yaptım vortex tam hiç hava çıkışa yok vortexte. Işık periyodları ile birlikte devreye giriyor. Ama bir sorunum var nasıl çözebilirim bilemiyorum sizden yardım almak istedim. Co2 mayalıyı kesemeyince hava akışı devam ediyor. Belli bir noktaya kadar geliyor sonrada basınç oluşuyor. Benim ışıklar kapanınca vortexte bulunan motor çalışmıyor bu hava yapmasına neden oluyor. Sonrada hava yaptığı için motor çalışmıyor. Onun için havayı manuel olarak çıkartmak gerekli. Ama bazen akvaryumun başında olamıyoruz bu tür sorunlarda hava tahliyesini otomatik hale getirebilmek lazım. Bunu nasıl yapabileceğim bilemiyorum. Yana bir delik açsam su seviyesine oradan artış olunca tahliye etse gibi bir düşüncem var. Ama vortexi bozmakta istemiyorum. Şu anda % 100 çözünme sağlıyor bu oranı düşürmek beni sıkıntıya sokacaktır. Sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim. Bu işi yaparım diyen biri varsa gelsin buyursun. Dıy üstadlarını bekliyoruz. :D

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Vortexte o problem var ne yazık ki.. Onu manuel tahliye etmediğin sürece vortex durunca üstte biriken co2 motoruna girer ve tekrar çalışmasını engeller.. Motoru ters takmayı deneyebilirsin.. Motorun vakum yaptığı yer yukarı bakarsa reaktörden motora giden co2 , motorun açık kısmından su üstüne çıkıp gider. Eğer vortex tüpünün içine bir delik açarsan reaktörünü bitirirsin.Tüm co2 o delikten kaçar..

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ters tutmak gerçekten iyi fikir hocam ya birde öyle deneyelim.

Sayfayı Paylaş