1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Wave Box Cubo 30 Marine Cosmos nasıl sizce ?

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde imassar tarafından 30 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. imassar

imassar

Merhaba arkadaşlar.
    Wave Box Cubo 30 Marine Cosmos akvaryum almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bu akvaryum? Veya bu fiyat civarında tavsiye edeceğiniz akvaryum varmı? Daha önce hiç bir tecrübem yok deniz akvaryumu hakkında. Yönlendirmeleriniz ile bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Düşüncem nano bir deniz akvaryumum olsun. Seyirlik olsun fazla yormasın basitde olsa mercan ve balık olsun benim için yeterli :) yorumlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, bu tip küçük bir nano düşünüyorsanız fazla yormadan görselide iyi olsun diyorsanız arkadan sumplı küçük bir nano akvaryum yaptırmak daha mantıklı olur. Malzemelerin (ısıtıcı ps vs gibi) yaratacağı görüntü kirliliği ortadan kalkmış olur. Nano tank kurulumlarını incelein fikir verir size.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz. Veysel abiye katılıyorum...

4. imassar

imassar

Anladım. Peki sizce kendinize yaptıracak olsanız arkadan sumplı olarak boyutları ne olurdu? Baya bir konu inceledim fakat ortalama bir boyut olarak ne önerirsiniz ?
    İnşallah akvaryumu hallettikten sonrada diğer malzemelere geçiş yapıcam. Aceleci olmadan ağır ağır ilerleyerek :)

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    40.50.40h arkadan 10 cm civarı sump için ayrılır, yada 50.50.50h arkadan 15 cm sump ayrılır. Başlangıç için bu ölçüler değerlendirilebilir.

ccasper bunu beğendi.
  6. imassar

imassar

Anladım. Teşekkürler arkadaşlar. Akvaryumu yaptırma aşamasında tekrar buradan yazarım :)

muharremozbas ve veysel bunu beğendi.
  7. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    Veysel Bey 50*50*50 ebadlarında bir akvaryum için 15 cm arka sump bırakılmalı demişsiniz peki bu arkaya 2 bölüm mü yoksa 3 bölüm mü yapmak daha mantıklı

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki bölme yeterli, su tamamlama varsa bölmeye bile gerek yok. Fazla bölme yer işgal eder.

9. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    Peki Veysel bey dolabın hazır var alt dolabım var daha akvaryumu almadım bugün yarın alacağım 50*50*50 ebadlarinda deniz akvaryumu ebad olarak ölçüleri nasıl kafama çok takılıyor görüntü ve seyir için iyi bir ebadmidir akvaryumun görüntüsü 1e 1 aynı böyle

Ekli Dosyalar:

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle beni tanıyan arkadaşlar bilir, nano akvaryumu severim büyük akvaryumdan ziyade. Büyük olacaksa da uzun dar akvaryumar tercihimdir. Ama kare akvaryumları kesinlikle sevmem. Bu benim görüşüm sizin için bu farklı olabilir veya bir başkası için.

Kare akvaryumlarda akıntı ayarlamakta uğraş ister. Bu ölcünün üstüne t5 armatür olmaz, t5 armatur icin tank boyu en az 65 cm olmalı. Led, mh veya pl armatür olabilir ancak, bu ölçüde bir tanka.

Budur diyorum.

ccasper bunu beğendi.
  11. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    Aqua ref armatör kullanacağım şu an telefondan yazıyorum.akşam sizde müsait olursanız buradan gönderirim hangi armatör olacağını bu arada hala kararsızım devamlı karar degistirmek istemiyorum o yüzden doğru karar vermek tabi ki eldeki imkanlar doğrultusunda

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş