1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Wavebox Uygun Motor Önerisi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ikaros tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Aqua Macro Dalga ve Akıntı Motoru D1 3000 L/H. Dc akımla çalışan akıntı motoru araştırırken buldum. Dc akımla çalışıyor. Acaba wavebox yapmaya uygun mudur? Kullanan tecrübe etmiş olan var mı?

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Wavebox Uygun Motor Önerisi

DC motorlar dur kalk yaprken hep tek yöne döndükleri için uygun oluyorlar fakat fiyatı yüksek bir motor bu.

3. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan

Fiyat olarak 3000 l/h olanı 105 tl, 10000 l/h olanı 150 tl gibi bana makul geldi. Kontrol ünitesi hariç onu kendim yapmak istiyorum.

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Ürünü inceledim. Zaten kendi kontrol ünitesi var. Bu her şekilde dur kalk yapabileceği, düz ters çalışabileceği, hızının ayarlanabileceği anlamına gelir. Her yola gelir bu motor, bence uygundur. DIY wavebox yapan arkadaşlardan ve diğer üyelerdende fikirler gelecektir.

5. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan

Peki kontrol ünitesini kendimiz yapa bilir miyiz? Normal fırçalı dc motorlardan kontrol bakımından farkı var mıdır?

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Farkı olacağını sanmıyorum. Yanlız ürün kaç voltla çalışıyor ona bakmak lazım.

Sayfayı Paylaş