1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Web cam'dan fotoğraf nasıl çekilir?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar,

Ben web cam'dan foto çekmek istiyorum ama nasıl çekilir bilmiyorum eğer bileniniz varsa yazarsanız sevinirim. Selametle. saygılar:gif

2. fth-94

fth-94

Fatih BAŞBAĞ

Yavuz Deletenin 2 üzerinde ki F12 ' nin yanında Print scr tuşu var. Cam açıkken o tuşa bas. Bu tamamen ekranın fotosunu alır. Sonra direk Painte yapıştır onu. Fotoğrafın olduğu kısmı kes kaydet :) Extra programa ihtiyacın olmuyor. En kolay yolu bu.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Fatih o tuşları diğer klavyede var bundada var ama nerde bilmiyorum. Baya bir tuş var. :F

4. murer

murer

Ad-Soyad:
    Murat ERCAN

Fatih'ciğim bu senin dediğin ile, ekranın resmini çekmiş oluyorsun, Yavuz'un sorduğu webcam ile fotoğraf çekimi.

Yavuz'cuğum, başlat programlar menüsünde, webcamın proğramını bul ve çalıştır. Önüne gelen pencerede fotoğraf ve video çekim iconlarını kullanabilirsin.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar

Hehh aradığım şey buydu işte. :) Fatih print scr dedi, bende kendi kendime dedim bu masa üstünün fotosunu çekmiyormu diye. :) Murat hocam teşekkürler yardımın için.

6. fth-94

fth-94

Fatih BAŞBAĞ

Hocam zaten görüntülüğ konuşurken başka birisinin fotoğrafını çekmeyecekmisin karşısındakinin ? Eğer kendi cam açıp kendi fotoğrafını çekeceksen web camın kendi driverı oluyor aldığında yanında veriyorlar. O driver'ı kurup çekebilirsin. Ben karşıdaki kişinin veya nesnenin fotoğrafını çekeceksin sandım. Benim dediğimde ekranın fotoğrafını alıyor. Sende onu painte yapıştırıp kesiyorsun ve orjinal bir fotoğraf oluyor :)

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar

Bunu bizde biliyoruz. :F :D Murat hocamınkini denicem.

8. fth-94

fth-94

Fatih BAŞBAĞ

Murat hocamınkini deniyeceğim dediğin şey zaten web camın kendi özelliği Yavuz' cuğum onu biliyorsunda bunu nasıl bilmiyorsun anlayamadım :F Neyse bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Web camın driverını yüklersen kendisinin fotoğraf çekme ve video kaydetme özelliği vardır. Yüklediğin driverı açıp oradan çekeceksin ;)

9. murer

murer

Ad-Soyad:
    Murat ERCAN

Bu doğru cevaptı. Web cam özellikleri; resim çekme, video çekme, görüntülü msn vs. ;)

Senin vermiş olduğun bilgi web cam özelliklerine girmiyor Fatih'ciğim. öp:

10. fth-94

fth-94

Fatih BAŞBAĞ

Hocam benim dediğim Web camın özelliği değil. Pc' nin özelliği. Print scr tuşu ile tüm ekranın fotosunu alırsın. Msnde mesela karşıdakinni fotoğrafını bu yolla alabiliriz. Ben o şekilde anladım. Print scrin tuşu ile tüm ekranın fotosunu alıp Painte yapıştırarak sadece o fotonun bulunduğu bölümü kesersek size orjinal bir fotoğraf oluyor. Ben bu yolu kullanıyorum.

11. 0xyGen

0xyGen

Yunus Öksüz

amcap diye bir uygulama olması lazım her kamera driver'i ile birlikte gelir. onla cekebilirsiniz.

12. knt

knt

Ad-Soyad:
    arikntcn
    Yavuz facen varsa profil sayfana gel orada profil resminin üzerini tıkla orada resim çek var onu tıkla sonra onun üzerine gel ve sağ tuş yap farklı kaydet de masaüstünü seç ve kaydet de oldu yapmazsan yavuz cin çarpsın senin için yazdım.

Sayfayı Paylaş