1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

White Tang Balığı

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde bulents tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Konu başka yerlere doğru kaymış.Ben beğenmedim balığı 100 tl deseler nadir tür diye bir düşünürüm belki..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben 110 tl veririm rengi beyaz diye...:dans:

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yok Hakan Bey.Gayet güzel anlatmışsınız.Mert kardeşim de zaten anlatmak istediğinde belki haklı olabilir?Zaten ortada kendisine bir tepki felan verdiğim,yada kızdığım da yok.Sadece her birey farklı.Gelirin ne kadar büyükse o kadar da giderin vardır.Ancak dlmak isteyip de ekonomisi müsade etmeyen birine nasıl "Şnorkel al idare et" diyebiliriz ki?Mert kardeşim bunu kendine göre yazmış."Ne yapayım?Yoksa şnorkelle dalarım" der ve hayattan ufak şeylerle de mutlu olmasını becerebilir ki bu bir çok insanın yapamadığı bir meziyettir.Ancak herkesten "O da öyle yapsın" nasıl diyebiliriz?İnsanların arzu ve isteklerine nasıl gem vurabiliriz?E yapamayacağımıza göre de üzülüyorum.Golf çok güzel bir spordur.Ama hiç gariban birinin bunu yapma şansı olabilir mi?Benim de anlatmaya çalıştığım tek şey her zaman için imkanları kısıtlı birinin kendi zevklerinden feragat etmek zorunda olduğu.Mesela ben 800 lira verip tek bir balığa yatıramam.Bu balık çok hoşuma da gitse ailemden,oğlumdan kısıp da bunu veremem.Ancak gelirim daha fazla olsa sıkıntı olurmuydu?

4. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert
    Hayatin gerceklerini ne siz;nede baskasi degistirebilir.Bir ise gonul vermek;en uc noktalari yapmak degildir.Onemli olan kiyisindan;kosesinden yapabilmek ve mutlu olmaktir.800tl alan bir insana hicbir hakkin yok senin diyemezsiniz.Ozaman cocukda dogurmasin;dogum parasi;cocuk mamasi;okul parasi vs vs gibi seyler.Aileminde;benimde maddi durumumuz oldukca yuksek Allaha sukurler olsun.Sen kucuk seylerden zevk almiyorsan;o senin kisiligindir,Yada benim fikirlerimle senin fikirlerin uyusmuyor;burada konu gitar su kadar para;cadir su kadar para;kayak su kadar para deyip bence komik oluyorsun.Herkez her seyin en iyisini almak zorunda degildir.Benimde hobim arabalar ve balikcilik;birde akvaryumum.
    Tofas var 20000tl ye Porsche Panamera var 260000tl ye.Tofasla can guvenligin az;panamerada cok;tofas yavas gider;panamera hizli.Allaha sukurde arabami cok seviyorum.Peki ya senin hobin araba olsaydi.Butcene gore en uygununu secerdin degil mi ? Insanlarda yapacagi hobbyleri butcesine gore ayarlar ve yapar.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Sevgili Mert ben zaten "Parası olmayan yapmasın" demiyorum bilakis "Her bütçenin istediği hobiyi yapabilme hakkı olmalı" diye iddia ediyorum.Ancak benim anlatma senin de algılama özrümüz yüzünden birbirimizi anlamıyoruz."Ortak noktada buluşamıyoruz" demiyorum zira kimse fikrini karşısındakine empoze etmeye yada kabul ettirmeye hakkı yok.O yüzden sen "Haklısın.Özür dilerim" diyor ve konuyu kapatıyorum.Çünkü senden 12 yaş büyük birine HAKSIZ da olsa "Bu senin kişiliğindir" gibilerinden adamlık öğretirsen konu karakter ve adamlık yani kişiselliğe doğru kaymaya başlıyor..Sonucu sıkıntılı olabilecek bir sürece girmeden ben sana yine "Haklısın kardeşim" diyeyim ve ikimiz de adamlığımız ve karakterimiz ile başbaşa kalalım.Kal sağlıcakla.

6. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    beyaz kiri belli eder verilmez o para

42tayfun26, YIKIKTEMO, Durul Baykara ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Hocam süpersin :) Akşam akşam kopardın beni :)

8. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Abi acaba bunlar da balığı leğenlere koyup canlı canlıı diye satıyorlar mıdır? Satıyorlarsa alalım yani :))

YIKIKTEMO ve BulentS bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Lamı cimi yok, leğende resmen satıyorlar. Gel vatandaş gel diye bağıranda vardır, sosyetik lokantada spesial menümüzde achilles tang ve üstünde hardallı havuçla sunuyoruz diyen de.

Bu balıkların zaten ilk çıkış fiyatlarının yüksek olduğuna inanmıyorum.

10. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Abi ne olacak oranın yerlisine toplatıyorlardır tanesini 1-2 dolardan alıyorlardır.

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Temel Abi ilk çıkış fiyatları bi kaç doları geçmez.Buluşmaya geldiğimizde akvaryumcu anlatıyordu.Balığa değil suyuna para ödüyoruz diye.Burada 750TL ye satılan koca mavi benekli vatozun fiyatının 3 dolar olduğunu ama suyu yüzünden fiyatının arttığını anlatmıştı...

12. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Biz burda Normal sarısına 250 tele verdiğimiz için benden 350 çıkar arkadaşlar :) :)

13. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Aslında ben bi yellow alıp ona 250 lira verdiğimi anneme söylesem sonra annemin yüzünün alacağı hali balığa göstersem white olur zaten balık :koptum:

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel ifade olmuş.:D

Şık bir ifade olmuş, desene doğasında bu balıkların başına kimbilir ne geldi de beyaz kesildiler.:D

15. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kim hangi balık istiyordu anlamadım?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015
  16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İsteyen değil de istemeyen çok tu hatırladığım :)
    Nerde buldun, bizim ülkemize gelir miymiş böyle canlılar.

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bülent Abi istemeyenlerin büyük çoğunluğu bahsettiğin fiyat yüzünden istemedi ben dahiltemo25
    Ama bunun fiyatını söylersem havada kapışılırtemo4

18. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Neymiş söyle bakalım :)

19. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu balık o balık değil şu balık (naso türü)

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Çin malı mı bu ? :koptum:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015

Sayfayı Paylaş