1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

xd

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde berkan tarafından 29 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Arkadaşlar nedir şu xd nin anlamı.Bütün herkes yazı yazarken kullanıyo?

--- Ekleme; ---

Arkadaşlara soruyorum hep bu xd yi kullanıyosunuz nerdir şu xd nin anlamı diyorum bende bilmiyorumki diyolar.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    # Genellikle d'nin büyük yazıldığı, bir gülme şeklidir, günümüz gençliğinde pek yaygındır.

# Daha hala hangi mimigi yansıttıgı anlasılamayan gülme seklidir.

# Gözlerini kısarak, sırıtma efekti.

# Ölünün gülme efekti.

# Emo ve tikilerin vazgeçilmez smileysi.

# Yarılarak gülme efekti.**

# Neresinin güldüğü anlaşılamayan gülme ifadesi.

# İlk gördüğümde anlamını '-si..ir' sandığım gülme ifadesi.

# LG HDTV'lerde kullanilan, goruntu kalitesini arttirmaya yarayan bir engine.

# Aklıma her zaman eric cartman'ı getiren gülme şeyisi. cyclop musun nesin nasıl böyle güler bir insan anlayamadım.

# Gelmiş geçmiş en s..dirik smiley, ayar oluyorum gördüğüm zaman, tamam iki nokta üst üste ile parantez kapama güzel ama... xd imiş. xd leri batsın..

# Tabanca versiyonu;

Lake Tanganyika, zgrkaralar ve berkan bunu beğendi.
  3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Genellikle Emolar ve apaçiler kullanır bu xD'leri.. Birde xD'leri yetmiyormuş gibi bu tür xDé'De var.. :D :D Aslında bende arada kullanıyorum.. :)

Saygılar...

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Gayet saçma olmakla birlikte, arada el alışkanlığı olarak nadiren kullandığım gülme (smileyi) gülücük'ü.

Ama şunu da söylemek lazım, yeni nesil genç bireyler, aycha, turkche gibi saçma sapan bir uslüp kullanıyor. Şiddetle karşı çıkıyorum. Resmen fok balığı gibi konuşan kendini güzel zanneden ve birşeylerin özentisi barbi bebek gibi abuk subuk saç modeli olan kızların kullandığı bir uslüp genelde.

Türkçemize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu yüzden sanal ortamın ortak anlaşma dili olan yazı dilinde türkçemize dikkat ettiriyoruz, ettirmeliyiz.

reis, Lake Tanganyika ve murer bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Erman biliyorsun bazen forumumuzda bile msn diliyle mesaj yazanlar oluyor. :hasta: Bu mesajları tek tek düzenliyor ve bu tarz mesajlara izin vermeyerek elimizden geldiğince akvaryumportalı olarak Türkçemize sahip çıkıyor ve saygı duyuyoruz. Ama dediğin gibi bazı gençlerimiz ne yazıkki bu saçmasapan dili oldukça benimsemiş durumda.:der:

6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Facebook da hep yorumların sonuna xd koyuyolar benim yiğenim de hep kullanıyo bu xd yi bügün facebook dayken sordum xd nin anlamı ne bilmiyorum dedi ben niye kullanıyosun dedim diyoki herkes kullanıyo.

Sayfayı Paylaş