1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yıkanmadan Filtreye Konulan Seramik.

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Merhaba arkadaşlar;

Atman 3337 dış filtremdeki zeolitleri çıkardım. Yerine karbon kömür ve seramik koydum. Ancak bir hata yaptım sanırım. Seramiği yıkamadan koydum filtreye. Acaba bir zararı olur mu balıklara ya da suya? İş işten geçti mi acaba çıkarıp yıkamak saçma olur diye düşünüyorum.

Bilgilerinizi bekliyorum.

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Yıkanmadan Filtreye Konulan Seramik.

Çok zor bir soru. Ben olsam çıkartıp yıkamazdım. sistemi kuralı en az 1 saat olmuştur en az akvaryumdaki suyu beş kez dolaştırmıştır. Sağlama almak için su değişimi yapın isterseniz. Sistemin içerisinde yıkanmış olur. Hastalık, perormans kaybı olursa filtre temizliğine gidersiniz. Seramiğin markası ne üstad? Kullanma talimatında ne yazıyor?

3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

Hocam ürün Hailea Seramik Filtre Malzemesi 500 gr. olarak geçiyor. Kullanma talimatında yıkama ile bir yazı da yok. Aslında ben yıkardım ama dalgınlığıma geldi. Sanırım biraz su değişimi çözecektir sorunumuzu diye düşünüyorum.

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

İyi bir şey değil elbet ama birşey olacağını da sanmıyorum. Malawiler dayanıklı balıklardır, balıklarda herhangi bir terslik yoksa yola devam.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

2 Gündür bir sıkıntı yok balıklarımda. Gayet hareketliler çok şükür. Ben su çekimi yapıp en aza indirgemeye çalışayım bu hatamı.

Sayfayı Paylaş