1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yağmur Efekti

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde tsenol tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Havaların yağışlı gitmesi akvaryuma da yağmur yağsa nasıl olur düşüncesini aklıma getirdi. Tropikal bölgelerde yağmur hemen hemen her gün yağıyor. Balıklar mercanlar hatta gözle göremediğimiz canlıların denize (tanka) düşen tatlı sudan olumlu etkileneceğini umarak tanka yağmur yağdırmaya karar verdim.
    Bu yağan yağmur saf su (ro su) oldu. Su tamamlamayı ufacık bir modifikasyonla yağmur a çevirdim.

ogeday_ylz, cimlikaya, TencoMelih ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bizim için çok anlamlı ve güzel bir şey doğayı taklit ediyoruz. ama insanlar harcadığım parayı öğrenince yaptığım şeyleri görünce deli muamelesi yapıyorlar resmen oysaki biz o kocaman dünyayı küçücük tanklarımıza sığdırmaya çalışıyoruz. Bakıp sanatçıyı ve sanatını görecekleri yerde paranın pulun hala hesabını yapıyorlar.

Vetman, Kadir16 ve veysel bunu beğendi.
  3. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Görsel açıdan da güzel bir su tamamlama olmuş faydası ne olur bilmem ama :)

4. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Üstad çok hoşuma gitti yararı olacağı düşüncesindeyim..temo2

5. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu DIY ın hiç bir masrafı yok. Eskiden sumpta olan tamamlama borusunu uzatıp lambanın altına getirdim. Eski bir filtre plastiğine 10 -15 delik açtım hepsi bu.

8020_r31s, Erdal ve muradtekin bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi on numara olmuş yine eline sağlık.:okey:

7. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Su tamamlama şamandırası sudaki en ufak dalgalanmadan etkilenip devreye girip girip çıkıyor du. Bu da yağmur efektini prostat efektine ceviriyordu. :)
    Neyse ki 20 TL lik bir zamanlayıcı ile sorun çözüldü. Şamandıranın en ufak tetiklemesinde bile ayarladığım süre kadar suyu akıtıyor.
    Bu ara Diy Diy derken tankın görünmeyen arka yüzü kablo yumağı olmuş.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veysel ve muradtekin bunu beğendi.
  8. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Üzerinden baya zaman geçmiş ancak yeni görüm, harika olmuş tebrik ederim :) Su tamamlama sistemini bu şekilde ayarlayacağım :)

Sayfayı Paylaş