1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yağmur suyu ile eksilen suyu tamamlama

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Edirnede deli gibi yağmur yağıyor şuanda bende bunu fırsat bilip saçaktan akan suları bidonlara doldurdum.Yağmur uzun süredir yağdığı için suda hiç pislik yok tertemiz.Bu su eksilen suyu tamamlamak için tuzlusu akvaryumlunda kullanılaiblir mi ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Enteresan bir düşünce Levent, yağmur suyu saftır aslında tuzlu su akvaryumları için istenen özelliktedir ama pek denenmiş bir durum değil. Buralarda yağmur suyu ordaki kadar temiz değil. Deneyerek görmen lazım sanırım. Ancak dediğim gibi yağmur suyunun saf olması zaten aranan bir özelliktir.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent konuştuğumuz gibi bende bilmiyorum tuzlu suda ne tepkisi olur ama ben bitkili tankta kullandım sıkıntı olmadı

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Temel abi 30 litre kadar doldurdum.Sonraki su eklemelerinde onları kullanacağım.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Dene bakalım Levent . Oh ne ala valla tuz denşzden su havadan kaya , ps dıy kardeş düşman kazanıyon bak haberin ola akvaryumcular kin duyacak sana sende yağmur suyunun redoxunu ölç bakalım bir redox tuttuk gidiyoz bakalım :p

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Eskiden olsaydı yağmur suyu fikri tereddütsüz bütün akvaryumlar için olur denilirdi herhalde. Ama bu zamanda sanayileşme, kömür dumanı, parfümler, egzoz dumanları vs. yağmuruda vurmuş durumda.

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Bir saat kadar önce akvaryumcu arkdaşın dükkanında tuzlusu akvaryumu kurma düşüncesi olan başka bir arkadaşıma portaldaki dıy sistemleri gösteriyordum. Baya bir uğraştıktan sonra arkadaşım, bak diyo akvaryumcular sana düşman olucak pek açılma fazla bu konuları yayma ortalığa :hepiniziseviyorum:

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi Dıy'cılar çıktığından beri akvaryumcuların korkulu rüyası. Zaten öyle de olmalı. Her şey para değildir. ALLAH'tan DIY canlı yapılamıyor. Yoksa kendi canlılarımızı da kendimiz yapardık. :D Ortada da akvaryumcu diye bişey kalmazdı. Esnaflık işte. Çok görmemek lazım.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Levent, havası temiz, yeşili bol olan bölgelerde yağmur suyu bizim burlara nazaran daha temizdir sanırım ama buralarda gökten değil yağmur, sanki asit yağıyor. em32.gif

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla abi bu konuda Batı'nın durumu içler acısı. Oradakiler artık soludukları havadan bile korkuyorlar. Mega Kent'te yaşamak kolay değil. ALLAH sağlığınıza zeval vermesin inşallah.

11. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Levent bey topladığınız suyun testlerini (nitrat,nitrit,vs.vs.) yaparsanız.Hem kafanız rahat olur, hemde gökten ne yağdığını öğrenmiş oluruz.

Benim bildiğim yağmur suyu saftır.Klima suyu veya RO su gibi.
    Ama yanlışsam düzeltin lütfen.
    saygılar.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Size katılıyorum İsmail Bey, yağmur suyu tuzlu su akvaryumları için istenen saflıkta gerçekten. Tabi nitrit, nitrat testi yapmaya gerek yok bunları içermesi mümkün değil, nedeni ise yağmur suyu saf olarak buğarlaştığı için bulunmaz ama asit ve bazı ağır metaller içerebilir dikkatli olmak gerek. Bu gibi konular denemeden anlaşılmaz çünkü bölge farklarıda çok önemli bir etken.

13. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Aynen demek istediğimde buydu zaten.

14. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kliıma suyunun olmamasının sebebi bakır borulardan geçmiş olması . Su çok yavaş geçtiği için bakır suda salınım yapıyormuş ?

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Levent bence deneme Blue Tang etkilenebilir.

16. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Teoman abi artık çok geç :) Sabah 7-8 litre yağmur suyu ekledim.

17. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kardeş hayırlısı inşallah bir sorun çıkmaz

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yamur suyu ile eksilen suyu tamamlama

Levent sizin oraya yagan yamurun aynisi senin akvaryumu kurarken suyunu aldigin Saroz'a da yagdigini duydum asli var mi ? :D

Cep mesajdir...

19. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi haklısın ama bu tuzlu su çok farklı bir çay kaşığı seker yüzünden :cekingen: başıma neler geldi onun için biraz tereddütlüyüm

20. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

:) Valla temel abi saroz ile Edirnenin arası 2 saat sürüyo çok yakın olsam şuanda odanın birini boydan boya akvaryum yapmıştım bile :) Ama planlarımda yok ta değil.Evin üstü kaba insaat ve içini dekore ederken çift taraflı bir akvaryum düşünüyorum.

Sabah suyu ekledim düşünmeden sonra teoman abinin yazdığını gördüm ve hemen evi arayıp tang'in durumunu sordum :) Evdekiler birşey yok geziyor deyince rahatladım :)

Korkuttun beni teoman abi. :) Abi bu arada havalar soğudu sayılır :) hatırlamışsındır herhalde....

Sayfayı Paylaş