1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yabani salyangoz

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Arkadaşlar evdeki 180lt. lik bitkili akvaryumumda son zamanlarda yabani salyangozlarla başım dertte.Çözüm olarak bitkilere zararı dokunabilir diye ilaç kullanamıyorum, macrakantaların salyangozlar için çözüm olabileceğini düşünüyorum ama canlı doğuran türlerine zarar verirler mi bilmiyorum. Sizlerden bu konuda ki bilgilerinizi veya salyangozla mücadele için farklı yöntem veya fikirlerinizi bekliyorum.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: Yabani salyangoz

Katil salyangozlarla bu işi çözebilirsiniz sonrasında katilleri çıkartırsınız.
    katiler çabuk üremediği için sorun olmaz diye düşünüyorum :)

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Özgür öncelikle önerin için teşekkürler.Ama burada katil salyangoz bulamıyorum,zaten bir bulabilsem çıkarmam artık onlar kalsınlar.Herhalde katil salyangozların bitkilere bir zaraı dokunmaz.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Katil salyangoz bulabilirseniz güzel olur. Onun haricinde bir salatalığı uzunlamasına ortadan ikiye kesin ve iple bağlayın akvaryuma kumun dibine koyun gece 3-4 saat sonra bakın salyangozların bişr çoğu toplanıyor salatalığın üzerine. Bu işlemi tekrarlayarak sayılarını azaltabilirsiniz.

5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Yorumlarınız için teşekkürler, peki macracanta alsam balıklara zarar verirler mi?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Metin bey makrakanta balıklara sıkıntı yaratmaz ama bitkileri topraktan filan söker.

Sayfayı Paylaş