1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yan iç sump kafa motoru

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Purelyfe tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Merhaba arkadaşlar yeni kurduğumuz akvaryumda yan sump uygulaması yaptık. akvaryum 100*50*50.
    Sump ölçüleri 14*50*50 içinde 4 bölme var;

1- Su giriş kısmı
    2- ilk filtreleme için malzemeler
    3- Son filtreleme için malzemeler
    4- su çıkışı ısıtıcı ve kafa motorunun bulunacağı kısım.

Evet arkadaşlarölçüler bunlar sumpı akvaryumun içine yaptık iç yan sump oldu yani bazı arkadaşlar dışını uyguluyorlar ondan söyledim.
    Akvaryum bitkili akvaryum olucak. Sizce nasıl bir debili motor seçilmeli ?

Birde arkadaşlar kusura bakmayın çok fazla soru var ama son sorum.
    İçindeki filtre malzemeleri ne olmalı ? Yani elyaf biolojik sünger siporax yada seramiklerde ilk zamanlarda aktif karbon olarbilir biobal subustrat pro vs vs işte düzgün bir bitki üretimi kaliteli gelişim ve su kalitesinin yüksekliği ve berraklığı için ne filtre malzemesi kullanılmalı ve ne sıklıkla değişilmeli sıralaması ne olmalı gibi ? Fiyat sorunumuz yok.

Sump resimleri yakında koyacağım.

İlginiz için Çok Teşekkür Ederim.

TencoMelih ve HasanCan bunu beğendi.
  2. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Resimleri paylaşsanız ve ölçüleri tam anlamıyla detaylı bildirseniz çok güzel olacak bende yeni 120x50x60h akvaryumumun 20 cm sini iç yan sump yapmayı düşünüyorum diğer kişilerede faydası olur.

Sayfayı Paylaş