1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yan sump tavsiyeleriniz

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde DALGIÇ tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Diskler için yeni yaptıracağım akvaryumu sağdan 10 cm kadar bölerek yan sump yapmak istiyorum. Sump ölçüleri 10 60 60 ebatlarında olacak her şekilde dışfiltreden etkili olur kanısındayım. Fotoğraflı ve detaylı şekilde açıklayabilecek varmı acaba? Sağ kısmı camla böldüm diyelim kafa motorunun çıkış ucunuda üst kısımdan cama delik açarak akvaryum tarafına doğrun çıkarsam,en alt ters köşedende emiş için delik açıp malzemeleri aşağıdan yukarı doğru dizebileceğim raflar yapsam düzenli işleyen sistem tamamlanmış olurmu. Olay düşündüğüm gibi bu kadar basitmi yoksa daha detaylı birşeylermi yapmalıyım.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi fikir alma açısından böyle bir şey çizdim tabi bölmeler çoğaltılır karşılıklı taşırma olur sen değerlendir...:)

Adsız.png

3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bu çizimde sumpa girişteki ilk çizginin üst kısımla birleşmesi gerekmiyormu? Anladığım kadarıyla kafa motoru malzemelerin altında kalacak hortum ile diğer köşeden su çıkışı sağlanacak,peki bu şekilde debi kaybı fazla yaşanmazmı kullanmayı düşündüğüm kafa motorları 1000 / lh olacak.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Debi düşmez kaldıracağı su 30-40cm ,iki türlüde olur motorun olduğu kısımda su eksilir akvaryum sabit su hizasında kalır...:)

Sayfayı Paylaş