1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yanlış yemmi verdiler

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde roimax tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. roimax

roimax

Herkese iyi akşamlar,

Bugün balıklarıma yem aldım yuvarlak kijaro grow yem verdiler. Balıklarım canlı doguran cinsi beyaz moli ,aymoli,kılıç kuyruk iki tanede çöpçüm var.

Yemleri suya bıraktıgım zaman balıklar almaya çalışıyorlar ama ağzından kaçırıyorlar sizce bir problem var mı ? Acaba yanlış yem mi verdiler ?

------------------------------------------------------
    Mesaj düzenleme 15...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yanlış yemmi verdiler

Kijaro grow Koi yemi bildiğim kadarıyla. İri taneli ve ilk etapta sert bir yem. Canlı doğuranlara uygun olduğunu düşünmüyorum. Parçalayarak deneyin ve tekrar sonucu yazın bence.

3. roimax

roimax

yanlış yemmi verdiler

Parçalayıp içine attım, bu defa dibe çöktü yemler, hiç biri gelmedi. Suyun üzerinde durunca geliyorlardı, alıyorlar ama ağızlarından kaçıyordu. Yalnız bi tane çöpçü yuvarlak yemi kaptı tekrar dibe çöktü. :) Yemi gerimi vereyim ? Dünde yem vermedim zaten.

Mesaj Düzenleme 16

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yanlış yemmi verdiler

Yem hatalı sanırım. Bu tarz durumlarda satın aldıktan sonra değil satın almadan önce danışmak bu sorunların önüne geçer. Aşağıdaki yemler ilk etapta uygun size. Geri verme imkanınız varsa verin derim.

[​IMG][​IMG][​IMG]

5. roimax

roimax

yanlış yemmi verdiler

Temel bey haklısınız ama ben orada aldıgım balıkları tek tek gösterdim bana bunun yanında bi kaç tanede ekmek kırıntısı gibi olan yemleri gösterdiler bende bu oluyorsa hem yuvarlak dedim ne kadar atacagımı bilirim diye aldım bunlar. Şimdi açmı kalacaklar bu günde :(

Mesaj Düzenleme 17

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yanlış yemmi verdiler

Mutfakta durum nasıl ?

Ispanak var mı biraz ? az bir parçayı cezvede haşlayıp sunun bakalım neler olacak. Yahurt biraz hacuç, varsa brokoli, karidesi bir kaşık ile iyice ezerek karıştırıp verin. Fakat fazlaya kaçıp suyu bozmayın.

Fakat bundan önce elinizdeki yemi bir çay tabağında ıslatın yani çay tabağındaki suya bir miktar parçalanmış yemden ekleyin ve yumuşayınca balıklara verin bir de o zaman sonucu yazın. Günü kurtaralım bari.

7. roimax

roimax

yanlış yemmi verdiler

Yemi bir kağıda koydum güzelce ezdim motoru durdurdum ve suyun üstüne bıraktım hepsi yukarı çıktı çöpçüler hariç :) özellikle kılıç kuyruklar çok başarılı yedi. Sizce bu yemi gerimi vereyim yoksa ezip toz haline getirip bitene kadar kullanayım mı ?

Mesaj Düzenleme 18

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  9. taygun

taygun Guest

yanlış yemmi verdiler

Orhan Bey,

Merhaba. Balıklarınız bir haftaya kada aç kalabilirler. Aslında bu tam bir açlık da değildir. Muhakkak yiyecek ya da tırtıklayacak birşeyler bulurlar. Birgün yem yemeseler bile hiç birşey olmaz.

(...)

Şimdi tekrar baktım konuya da Size satılan yem koi yemi. Büyük balıklar için. Koiler havuz balıklarıdır. Şöyşe düşünelim. Bu balıklar soğuk suda yaşadıklarına göre ölmemek için gereken enerjiyi gıdalarından alacaklardır doğal olarak. Dolayısyla sizin balıklarınza verdiğiniz yüksek kalorili yem onlar için fazla gelececek ve yağlanma yapacaktır. Bu da erken ölüm, kısırlıktır.

Sayfayı Paylaş