1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yapışkanlı folyo yapıştırma taktiği

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde abdullah07 tarafından 30 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    merhaba arkadaşlar bu taktieğ ihitiyacım var.

hafta sonu bi fon helak etmek zorunda kaldım.

daha doğrusu dıştan bakınca güzel oldu ama camın iç tarafından (işimzie yarayacak taraftan) baktığımıda kred kartı ile yaptığımdan olanilir bazı yerleri koyu bazı yerleri açıktı.

bu sefere neyle yapıştırayım.

ayrıca folyo rengi deniz mavisi açık maviyidi

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: yapışkanlı folyo yapıştırma taktiği

Folyo kendinden yapışkanlı değilmi? Kendinden yapışkanlı ise camı fısfısla iyice ıslayıp folyoyu öyle yapıştırabilirsiniz. Sonra kredi kartı ile kalan havayı dışarı atmak daha kolya olur.

3. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Açık hava reklamcılarının kendinden yapışkanlı folyoları yapıştırma taktiğidir. İşe yarar... El becerisi lazım...

4. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK

ben camsil su vb sıvı kullanmak istemiyroum çünkü kuruduktan sonra kötü görüntü oluşabilir kendi yapışkanıyla yapıştırmak istiyorum.

kredi kartı kullandımmı muhtemelen fazal bastırdığım yer zülme (yıpranma) oluyor diğer nokta ile renk farkı(koyu açık) ortaya çıkıyor.

5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

ben camsil su vb sıvı kullanmak istemiyroum çünkü kuruduktan sonra kötü görüntü oluşabilir : Denemediğim birşeyin kötü sonucu olabilir mi diyorsunuz? Anlamadım ondan soruyorum yanlış analamayın lütfen.

Sizin kullandığınız yöntem ile bırakın yıpranmayı aralarda buruşukluklar ve kat izleri olmaksızın yapıştırmanın imkanı yoktur.

Sabunlu suyu püskürtmekteki amaç folyoyu yüzeyde rahat hareket ettirmektir. Kredi kartı ile zaten içindeki hava kabarcığı ve suyu çıkartırsınız...

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Hiçbişey olmaz merak etmeyin.. Camsil ile camı da, yapışkanlı folyonun yapışacak yüzeyini de bi güzel fıss fıss ıslatıyorsunuz, daha sonra konumunu ayarlıyorsunuz cam üzerinde. Tamamdır bu böyle iyi dediğiniz zamanda, alıyorsunuz kredi kartı vari sert ve düz bir araç; başlıyorsunuz hava ve su damlalarını sile sile kaydırmaya.. Hiç te leke meke kalmıyor.

Buyrun bu da ispatı;

Not: folyo üstündeki beyazlıklar ışık parlamalarıdır. Leke değildir.

7. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK

bu parlement mavi denilen rek. ben açık deniz mavisi yapmak istiyorum

kredi kartı iel sıyı yice çıkartabilirmiyim acaba?

ustam camsilde belki olmazda düz çeşme suyunda folyo ile cama rası su kalırsa oda muhtemelen kireç lekesi oluşturur. ondna kullanmak istemiyorum.

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cıkartabilirsiniz cqmail ile yaptım ben resimler yukarda.

Sent from my SmartTab10 using Tapatalk

Sayfayı Paylaş