1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yapay Bitki Üstünde Kahverengi Yosunlar

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde koi41 tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. koi41

koi41

İsim:
    Mustafa Taşkın
    Akvaryumdaki yapay bitkilerde kahverengi lekeler oluşmaya başladı. Sizce sebebi ne olabilir?

2. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Bir çeşit yosundur. Akvaryumun ışıklandırmasının uzun süre açık bırakılmasından kaynaklanır. Yapay bitkilerin akvaryumda kullanılmasını pek onaylayan birisi değilim fakat, canlı bitkilerin bakımlarıyla uğraşmak istemeyen arkadaşların tercihidir. Yapay bitkilerinde böyle yosunlaşmalar oluştuğunda çıkartıp silersen eski haline dönecektir.

3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Kahverengi yosun yahut tortulaşmış pisliktir. Plastik bitkiler zamanla çok pislik tutar ve dikkat edilmez, akvaryumun temizliğine özen gösterilmezse suyun bozulmasına ve çeşitli hastalıklara yol açar. Kullanılmasını tavsiye etmiyorum, fakat illa kullanılacaksa az miktarda olmalı ve sürekli diplerinden çekim yapılmalı.

vanlyy, tamerkokcu ve Alparslan bunu beğendi.
  4. TETRACI_KARDEŞLER

TETRACI_KARDEŞLER

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    tetra kardeş
    yapay plastik bitkiler hiçbir açıdan sağlıklı değildir.imkanınız dahilinde canlı bitki almaya çalışın.

Sayfayı Paylaş