1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yapay Bitki Salınım Yapar mı?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde boom0506 tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Arkadaşlar,

Benim akvaryumumda 5 kök java fern vede yapay bitkiden var. Bu yapay bitki salınım yapar mı? Birde balıklara faydası olur mu diye sorucaktım ?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. NIHKAR

NIHKAR

Yer:
    istanbul
    İsim:
    NİHAT KARAN
    Yapay bitkiyi cikartirsaniz daha iyi olur

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Salınım yapıp yapmaması önemli değil Akvaryuma Plastik girmemeli Çıkart at gitsin Canlı bitkiler neyimize yetmiyor

4. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Arkadaşlar bende istemiyorum ama 63 tane balık 2 si moli var balıklar yenilucek diye korkuyorum 2dişim doğuracak bugün yarın java fernler tam büyümediği için koyuyorum.

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Salınım yapma ihtimali var ama yapmasa da pislik tutarak nitrat patlamasına yol açar. Yararından ise söz edilemez.
    Farklı canlı bitkiler de kullanarak yavru saklanama ve beslenme alanı oluşturabilirsiniz. Örneğin tilki kuyruğu, moss, elodea... vs gibi bitkiler hem kolay hem de güzel saklanma alanı olur.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  6. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Peki benim lepistesimin arkası böyle yavruluğa alıyım mı ?

, [​IMG]

7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Bence moss türü güzel yosunlarla doğal bir saklanma ortamı oluşturun ve yapay bitkileri derhal çıkarın. :)

Sayfayı Paylaş