1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yapraklarda kararma

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Akvaryumdaki bitkilerim yeni yaprak açıyorlar. Gelişimlerindede bi sıkıntı yok. Fakat yapraklar çıktıktan bir zaman sonra ya uçları kararıp dökülüyor ya da yaprak delik delik oluyor. Saz bitkisi ise resmen paramparça bi halde oldu iyice. Diğer bitkilerim anubias ve red tiger lotus. Sizce ne eksik olabilir? Eğer gübre eksikse kullanmamın balıklara bi zararı olur mu ? Sıvı gübrenin faydası olabilir mi?

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Aydınlatmayı ne yaptın metin?

Alparslan bunu beğendi.
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Abi şu an 3 tane T5 var.

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Akvaryumda Kaya tuzu kullanıyormusun Metin abi ? Kullanıyorsan iptal edip sık sık su değişimi yaparak bitkilerini canlandırabilirsin. sıvı Gübre olarak Sera Florena tavsiye ederim. Aydınlatma olarak Nedir floresanların isimleri kaç wattlar ?

5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Hayır tuz kullanmıyorum kardeşim. Zaten discus ve tetra besliyorum. Floresanlar Slyvanıa lux line 28 w 120 cm 1 tane. Slyvania lux line 36 w 100 cm 2 tane. Peki bu gübrenin balıklara bi zararı olur mu acaba?

Sayfayı Paylaş