1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yaptıracağım akvaryum dolabı için tavsiyelerinizi bekliyorum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Akvaryumum için bir dolap modeli çizdim ve dün mobilyacı arkadaşıma uğrayıp 1 tabaka mdf satın aldım.Pazartesi günü beraber dolabın yapımına başlayacağız.Dolap içi için demir sehpa yaptırdım ve sehpayı anti pas boya ile boyadım.Akvaryumu dolabın arkasından şekildeki bölüme gecirip akvaryum üstünden 2 cm kadar kapatacak şekilde boyunu ayarlamayı düşünüyorum.akvaryumumun derinliği 50 cm ve ben dolabın derinliğini 60 cm olarak düşündüm arkada 10 cm kadar boru sistemini geçirebileceğim bir boşluk kalacak.Yaptığım dolabı akvaryumun arkasındaki boru sistemini ayarlayıp duvara sıfır olarak dolabı yerleştirmeyi düşünüyorum.Sizce dolabı tekerlekli yapsam arkasında bir işlem yaparken yarar mı ?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bir ara bende tekerlekli sehba kullandım çok işe yarıyordu istediğim yere çekiyordum, ama deprem vs durumunda tekerlekli masaya ne olur bilmem.

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Emrah sence o ağırlığı kaldıracak tekerlek bulmam mümkün mü ? akvaryum 250 litre sump 190 litre filan olacak kaya dolap vs ağırlığı baya bir arttıracak

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent bolca bu tarz tekerlek bulman mümkün. Olup olmayacağına gelince, çok da güzel olur ve gerektiğinde çok işe yarar. Kuracağın akvaryumun ağırlığını bir yana kat kat fazla ağırlığı kaldıracak tekerlekler mevcut. Frenli olanlarıda var.

Örnek bir paylaşımımı seninle paylaşmak isterim.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Bencede Levent mantıklı bir fikir tekerlek olması em34:. Hem deniz akvaryumun suyunu boşltıp bir yerden biiryere taşımak sorun olduğu için çok kolaylık sağlayacaktır em34:

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Levent hocam tekerleği bulmak basit iş büyük,küçük ne ararsan var biz iş yerinde kocaman bir masaya yaptırmıştık tekerleğin çapı 10 cm var. Nalburlarda bulunabilir oda yoksa mobilya yapan bir marangozdan tedarik edilir ;)

7. radenko

radenko

Tekerlek konusunda burada rulmanlı döküm teker kullanmak en mantıklısı. Tekerlekte büyüklük fazla yük taşıması anlamına gelemez 200 lük bir bilyalı teker 150 lilik rulmanlı tekerden daha az yük taşıyabilir.

bunların 100luklerı 1100 kg 125lıklerı 1430 kg taşır ve hiçbir sorun yaşamassınız.poliüretan kaplıdır buda sağı solu çizmenizi önler.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş