1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yarın evde boya baslayacak...

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde garmagan tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Arkadaşlar yarın evde boya başlayacak. Akvaryum için önlem almam gerekir mi?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumun üstünü örtün ve protein skimmeri çalıştırmayın...

SEFERR ve YMR_AY bunu beğendi.
  3. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Alparslan bey, Ps ne kadar süre kapalı olmalı? Sadece örtmek yeterli olacak mı?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ps bir iki gün çalışmasa da sıkıntı olmaz.
    Havalarda zaten sıcak kuruma çabuk olur, badanadan sonrada camları açar iyi bir havalandırmadan sonra badana kokusu kalmayınca psyi devreye sokarsınız.
    Biliyorsunuz ps gayet iyi hava emer o yüzden bir müddet çalıştırmayın...

sernur83, garmagan, Ontheway ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Aynen PS boya kokusundan dolayı aşırı toplama taşma yapabiliyor...

tristan bunu beğendi.
  6. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Sadece taşma yapsa iyi, suyu zehirler tüm canlılar ölür. Bu sadece boyaiçşn değil çamaşır suyu ile yapılan temizlik sırasında da ps kapatılmalı. Ev iyice havalandırıldıktan sonra tekrar çalıştırılmalı...

sernur83, Pennywise ve Deltree bunu beğendi.
  7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Aslında yağmurlu bir haftaya giriyoruz, keşke 1 hafta erteleyebilseniz, hava nemli olacağından kuruma biraz daha uzun sürebilir. Boya yapılan odalar arasında akvaryum odası varsa kapı pencerenin sürekli açık kalmasında ciddi fayda var. Ps nin kapalı kalması gereğine ben de katılıyorum.

sernur83 bunu beğendi.
  8. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Yeni tecrübe eden birisi olarak, aman dikkat edin. Ben boyadan bir gün sonra tüm balıklarımı kaybettim. O kadar da dikkat ettik. Ps yi boya günü kapattım ev sürekli cereyanda kalacak şekilde kurudu. Ps'yi taktıktan sonra 2 kere taştı. Boya mı damladı bilemiyorum.
    Akvaryumun üstünü hışır ile örtün boya tamamen bitene kadar da kaldırmayın.Ps yi çalıştırmaya başladığınız zaman sürekli gözlemleyin yada tahliye hortumu varsa ps'nin onu kullanın.

9. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Kazasız belasız atlattık boya işlerini. Hatta çok acemi bir boyacıya rast geldik. Buna rağmen hepsi sağ.
    Yine de önlem olarak % 80 oranında su değiştirip, tüm cihazları temizledim. Hatta bakteri kültürüde ekleyerek bahane ile ortamı yeniledim. Fikir veren arkadaşlara teşekkürler.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş