1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım Akvarumda ilginçlik var

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde leonidass tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Merhaba arkadaslar;

Karma bir akvaryumum var. Yeni basladim bu hobiye.

Chelenger var 2ad, yunus 2ad, ahli 2, sari prenses 4ad, 2 ad aratosum var.

250 ltlik akvaryum da akvaryumda huzursuzluk oduunu biliyorum ama ilk böyle ba_lamak istedim baliklarin boyu en fazla 4-5 cm bugün akvaryuma baktigimda chellenger baligimin karni enteresa bir s_ekilde büyümüstü tabi sari prenseslerin 1 tanesi kayip :) sizcede olabiliir mi :?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olmus bile ve olmaya devam edecektir.

3. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Başlık : Akvaryumumda İlginçlik Var

Doğru bir ilginçlik var :yazik:

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Bu türler yanyana üstüne biber tuz atın tat versin denebilir ancak.Suç sizin değil akvaryumcunuzun ne yazık ki.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık sayısında sorun olmayabilir, çünkü hacim az sayılmaz ama Chelenger çok ilginç bir balıktır ve kendi türü dahil gelişimde geri kalan balıkları yutmaya meyillidir.

6. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Temel Abi aştı artık tuzlu su tamam da tatlı su bitkili malawi falan herşeyi biliyor.super:gif

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ne demek şimdi bu, Oğuz?

8. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Temel Abi artık akvaryum konusunu aşmış ben onu tuzlu su uzmanı bilirdim her konuda uzmanlaşmaya başlamış:)

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Tatlı suyuda sizlerden öğrenerek, uzmanlaşmaya başlayalım o zaman.

10. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Kötü birşey mi dedim anlamadım sadece ben Temel Abi nin ne kadar uzmanlaşmış bir akvarist olduğunu belirtmek istedim.:(

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yanlis birsey soylemedin Oguz ama 20 yili geckin hobiyle ugrasan ve hobide hep yeniligi kovalamis bir suru arkadasin hobiye tuzlu suyla degil...Bilimum cemil cumle tatli su akvaryumlariyla baslayip daha sonra tuzlu suya veya baska bir tarza gecmis oldugunu unuttun sadece.

12. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Temel Abi ben seni sadece tuzlu su akvaryumlarıyla gördüğümden öyle demiştim haklısın.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Bir diğer size sıkıntı verecek tür ise Auratus balıklarınız.Auratus karma akvaryumlarda sıkıntılı bir türdür hele diğer balıklarınız cm olarak küçükse çok zarar verecektir.

14. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Auratuslar çok asabi balıklar. Küçük boyda bile olsa diğerlerine çok rahat kafa tutup sözünü geçiriyor.

15. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Ben Chelengerların canlı bir balığa saldıracağını düşünenlerden değilim Yasin bence sarı prensesin durumu iyi değildi ve sendeliyordu yada ölmüştü yutma işlemi sonrasında gerçekleşmiştir diye tahmin ediyorum.

16. gökhan

gökhan

Senden gizli birisi balığını akvaryumdan almıştır. Yiyecek halleri yok boyu kadar balığı bence.

17. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Bir kaç gün içerisinde sizlere güzel bir resim yükleyeceğim daha doğrusu ilginç tabi Mesut abinin söylemesiyle bir çok kişi bunu görmemiştir eminim telefonumun gelmesini bekliyorum.

18. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Eğer chellengerın karnını görseydiniz sizlerde çok şaşıracaktınız eminim, Mesut abi gördü inşallah bu videoyu koyacağım.

19. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Afiyet olsun balığına ;) Ne diyelim..

Sayfayı Paylaş