1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım Akvaryum Konusunda

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 12 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer kardeşim dekor sade ve güzel olmuş.Temel hocam'ın dediği gibi bir kaç tane yuvarlak hatlı taşlarla dekoru tamamlayabilirsin.Son olarak düz mavi fon kullanırsan akvaryumunu tamamlayacak düşüncesindeyim.Birde eklediğim resimde ok işaretleri ile dış filitre su çıkış yerinin uygun olduğu yeri belirtmek istedim .Kırmızı ok işaretinin olduğu yere dış filitrenin su çıkış bölümünü oraya kaydırırsan akvaryum içindeki sürkilasyon daha sağlıklı olur ve kayalar'ın olduğu bölümde çok fazla yem ve dışkı birirmemiş olur.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  2. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    ismail bey resmi göremiyorum???

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Resimde bir sıkıntı yok görünebiliyor, Zafer bey.;)

4. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Evet şimdi gördüm resmi. Zaten bir uzun ek boru daha var. Onu eklediğim anda dediğiniz yere ulaşacak su çıkış borusu.

Ayrıca arka fon olarak siyah düşünmüştüm ne dersiniz daha derinlikli gözükmez mi acaba?

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Ve bu reklamcılarda ve ozalitçilerde bu arka fonun adı tam olarak ne geçiyor acaba?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer siyah fon'da olabilir ,mavi tavsiye etmemin nedeni demasoni'ler mavi bantlarını daha iyi ön plana çıkarır.Siyah fonda biraz kendini karartabilir.

7. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    anladım abi o zaman mavi olarak alayım haklısın canlı görünsün renkleri. peki bu mavi fonu nerden alabilirim. şu reklamcılar ve ozalitçilerde satılan ürün adı ne diye geçiyor acaba?

8. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    bugün perşembe ve pazar günü koyacağım balıklarımı. akvaryumcuma demosoni gelmiş ama fiyatı ateş pahası 12 tl. diyor. internetten buldum 3-4 cm yavrular 5 tl onları alacağım hafta sonu.
    benim küçük akvaryumdaki vatozu yeni akvaryumuma da koyacağım. acaba şimdiden koysam tek başına biraz alışsa olur mu ne dersiniz? biraz da temizlik yapsa :):):)

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryum'u kuralı kaç gün oldu?

10. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    İsmail hocam, pazar günü saat 2 gibi start verdim. O günden bu yana aralıksız çalışıyor.
    Bir de bana yem olarak ne tavsiye edersiniz, demosoni için? Bu otçul olduğu için fazla bir bilgim yok İsmail hocam.

Teşekkürler.

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Vatozu ayrı kapta kaldığı akvaryum ile yeni koyacağın akvaryum suyu ile aşılama yapıp koyabilirsin.

12. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Tamamdır İsmail hocam akşam yeni yuvasına bırakayım artık vatozu :):)
    teşekkürler.

cirol bunu beğendi.
  13. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    ismail hoca bir de bende orjinal denizden çıkma bir kabuk var. içinde salyangoz gibi bi canlının yaşadığı bunu uzun zamandır saklıyodum. acaba akvaryuma koysam bir zararı olur mu ne dersin? tam böyle yavruluk gibi hani kulağını dayadığında dalga sesi gelen kabuklar var ya onlardan :):):):)

14. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Vatozumu attım dün akşam yeni evine. Düşünüyorum'da yarın izinli olacağım için akvaryumcuları gezmek istiyorum. Bir türlü kavuşamadım demosonilere. Netten'de alamadım. Yarın mısır çarşısından alacağım aklıma yatan olursa. Ancak yem siparişini bugün verdim yarın kargo yapılacak pazartesi salı bende olacak. Geçici olarak hangi yemi vermeliyim sizce. 1-2 günlük sürede.

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer hiç yem yok'mu evde?.Salatalık verebilirsin yakın'ında tanıdık akvaryumcu varsa vatoz için dip yemi var, taplet olarak bir kaç tane verse idare eder.

16. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    İsmail hocam yem var, pul yem ve dip yemi var. Ben yarın alacağım, demosoniler için düşünüyorum ne vereyim diye. Pul yem yerler mi? 1-2 gün idare etse zaten yeter, pazartesi, salı yemlerim gelecek.

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yem'ler bitkiselmi isimleri ?

18. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    İsmail hocam, küçük poşet içinde almıştım ben pul yem, ismi yok açıkçası. Ama renkli renkli kırmızı, yeşil.....

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer İsmi yoksa bir şey diyemem.

20. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Anladım İsmail hocam. Ben her ihtimale karşı yem alayım. Otçul yemi değilmi, başka bir adı, markası var mı? Çok almayacağım çünkü yemlerim gelecek.

Sayfayı Paylaş