1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım edebilir misiniz

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Arkadaslar merhaba daha öncede burda birkac sorunumu cözmüştüm.Şimdi daha büyük bir akvaryum almaya karar verdim.Suan küçük akvaryumumda 2 köpekbalığı ve 2 tetra yasıyor.Biliyorum uyumlu degiller ama yasıyorlar uzun süredir. :)

Amacım 2 köpekbalığı,4 tetra,4 barb balıgı olmak üzere yesil canlı bitkilerle dekore edilmiş bir akvaryum kurmak.

Suan bir pipo filtrem var.Dogal olarak da hava motorum sizce filtre ve oksijen yeterli olur mu?

En önemlisi bu balıkların rahatları göz önüne alındığında kac litrelik bir kavaryum gerekir.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yardım edebilir misiniz

Ben size en az 100 litrelik bir akvaryum öneririm. Tür seçimi olarak da sadece köpekbalığı besleseniz bence daha da güzel olur. Filtreleme bir adet iç filtre ( eğer düzenli dip çekimi yaparsanız ) size yeter de artar bile.

Şimdiden hayırlı olsun...

3. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Yardım edebilir misiniz

Arkadaşlar zaten akvaryumcu tanıdık büyük ihtimal akvaryumun yanında taş, kum ıvır zıvır verecektir, iç filtreyide vermesini sağlayacağım.

4. stablizer

stablizer

Yardım edebilir misiniz

Su kalitesine dikkat ederseniz bende iç filtre yerine Pipo tavsiye ederim.İç filtre ile bitkiden randıman almak zor olur.Yada şelale filtre olabilir.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yardım edebilir misiniz

Pipo filtre olarak eğer iyi bir secim yapılırsa bitkili bir akvaryumu sözünü ettiğiniz sayı ve türdeki balıklarla yürütebilirsiniz. Belli bir filtrasyon açığını daha fazla özen ile bertaraf etmek mümkündür.

6. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Yardım edebilir misiniz

Arkadaşlar bugün akvaryumu aldım 40 litre sizce kac watt'lık bir ısıtıcı gerekir?

7. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Yardım edebilir misiniz

Ekrem Bey 100 watt lık bir ısıtıcı işinizi kolaylıkla görecektir. 100 watt lık ısıtıcılar 70-80 litreye kadar olan akvaryumlarda gayet iyi randıman verirler...

8. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Yardım edebilir misiniz

Şelale filtre tavsiye ederim. Ayrıca kum ıvır zıvır demişsiniz bence filtreden önce taban kumunuzu iyi seçmelisiniz. Hatta en iyi filtre malzemesi olarak taban kumunu kabul ederim ben ;)

9. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Peki kaliteli bir yapay çim balıklar için bir sakıncası varmıdır?

10. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN
    Yardım edebilir misiniz

Yapay çim göze belki hoş görünebilir fakat altında çok pislik birikir. Kaldırdığınız andada akvaryum berbat olur. Bence yapay çimi hiç kullanmayın veya parçalara ayırıp kayalara tutturun

Sevgiler.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yardım edebilir misiniz

Orhan abiye aynen katılıyorum ve eklemek istiyorum, adı üstünde yapay bitki... Zararı olduğunu zaten söylemiyorum ama yapay olması sebebiyle profesyonel akvaryuma yakışmadığını düşünüyorum.

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yardım edebilir misiniz

Ben de zamanında yapay bitki kullandım. Zararını da Orhan abinin dediği gibi tüm pisliği altındaki haznede yakut yaprakları arasında biriktirmesi ve akvaryumu berbat etmesi şeklinde gördüm. Seçim senin abi. Şahsi kanaatimce herşeyin doğalı güzel.

13. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Yardım edebilir misiniz

En az 90 lt bir akvaryum lazım pangasuslar için.

Sayfayı Paylaş