1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım istiyorum ... Yumurtlama

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Adm tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    image.jpg Merhaba 5 aydır bende olan palyaçolarım kayanın altına yumurtladılar resim ekledim. Nanoda bu yavruları büyütebilirmiyim yoksa ayrı bir yermi kurmalıyım. Bu yavrular yumurtadan cıkınca ps motoru çekermi beslenmeleri nasıl olucak bir yardımcı olursanz sevinirim

Alparslan bunu beğendi.
  2. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    image.jpg

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      65,1 KB
      Görüntüleme:
      272
    Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Adem abi bunlar benden aldığın balıklar dimi?
    Demiştim bunlar yumurtluyor diye, bak geçte olsa sende de yumurtladılar 12. yada 13. yumurtlamaları olsa gerek.
    Yalnız yavru almak istiyorsan akvaryum ortamında olmaz bunlar için üretim sistemi kurmalısın ama yinede şansını dene, yumurtalar kaçıncı gün oldu, görünen 2. gün gibi ama fotodan tam belli olmuyor, bunların yumurtadan çıkması 7 gün sürüyor...

4. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Bu hafta içi oldu sanırım 2 -3 gün olsa gerek yanından ayrılmıolar ama daha oncesınde akvaryumda dolasan yavrularda gördüm gözle görülcek kadar büyük onlara ne oldu bilmiorum

5. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Bu sefer o kayanın altı 2-3 cm boyunda sarı sarı larvalarla dolu görünüyor

6. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Bunların beslenmesi falan nasıl olcak bilgi verebilirmisin ps motoru bunları çeker gibime geliyor

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet ocellarislerin 7. günün sonunda çıkan larvalarını hava hortumu yardımı ile larva tankına aktarmalısın, larva tankında larvaları en az 10 gün boyunca rotifer ile beslemelisin, 10. günden sonra artemia vb. derken toz yavru yemine yavaş, yavaş geçiş yaparsın...

8. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Bunu yapmak bana güç geliyor açıkcası tecrubemde yok. Bu şekilde nanoda cıksalar yasayabilirlermi yoksa aclıkdanmı ölürler. Suan sudaki besinlerden partukellerden beslenebilirlermi" yada rotifer falan bulsam sizin oralardan besleyebilirmiyim

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet bakımı bayağı zor çok ilgilenmek gerek, rotiferi yaşatmakta ayrı dert.
    O zaman senin için en iyisi saldım çayıra mevlam kayıra deyip kenara çekilmek...

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ama illa uğraşacağım diyorsan evi biliyorsun gel rotifer vereyim sana...:)

Sayfayı Paylaş