1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım Lütfen...Ahli yumurtalar yaşarmı?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde amesthy tarafından 5 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. amesthy

  amesthy

  Mesajlar:
  4
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Gözde kılıç

  IMG_2500.JPG
  Sizce yaşarlar mı? Tahminime göre 8 günken kusturdum. Aslında niyetim kusturmak değildi sabah baktığımda annenin ağzının altındaki şişliğin gözle görülür farkla azaldığını gördüm yumurtaları yediğini düşündüm, ağzındalarmı diye baktım 1 tanesi düştü,sonra balığı saldığımda kalanını kendisi kusmuştu 9 tane yumurta var. Bayram olduğu içinde heryer kapalı bende böyle idareten birşey uydurdum. ama olur mu bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  Akvaryumum20*25*55 boyutlarında, akvaryumumda 1 erkek mavi ahli 2 dişi ahli yalaşık 6-7 cm ler,4 cm bir dişi daha,1tane de erkek sarı prenses var 7 cm ona dşi bulamadım. Akvaryumda kayalar var ama iki erkek bu dişi hamile kaldığından beri terör estiriyor, dişiler aşağıya inemiyor hep su üstündeler, sarı prensesese dişi alıcam ama boyutuna uygun bulamadım, 2,3 yer gezdim. ama erkek ahli kendi hükümdarlığını sürdürme derdinde 3 tane dişiye rağmen :(
  Fikirlerinizi bekliyiorum.Teşekkür ederim.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Kesinlikle yaşarlar. Ancak keseli oldukları için tabanda bir süre yatacaklar. Yavruluk içine hafif hareket edecekleri şekilde bir hava taşı eklemen iyi olur, yavaş yavaş keseleri kaybolup yüzmeye başlarlar. Hareketsiz kalırlarsa riske girer. Gerçi iç filtre yakınına koyup hareket sağlamışsın ama hava taşı daha yumuşak anne ağzı kuluçka ortam havası yaratır.
   
  amesthy bunu beğendi.
 3. amesthy

  amesthy

  Mesajlar:
  4
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Gözde kılıç
  Teşekkür ederim cevap yazdığınız için ,inşallah yaşarlar gözüm üstlerinde umutla beklicem...
   

Sayfayı Paylaş