1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım Sarı Prenses Lütfen bakın

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Arkadaşlar 2 gün önce sarı prenses aldım 6 adet ve bir tanesinde sorun var galiba hep köşede yukarı aşağı kafası yukarıda olacak şekilde yüzüyor ve yem yemiyor hiç biyerinde yara bere yok ve diğer balıklarda karışmıyor onlar gelince onlardan kaçmıyorda sanki isyanlarda gibi tek takılıyor neden acaba bi yardım ederseniz çok sevinirim....

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Adaptasyon hareketi ve normal. Balıkta sorun yoksa düzelir kendi kendine. Akvaryuma alışmaya yani yeni su şartlarına adapta olmayan çalışan balıkların tipik hareketidir.

sqlear bunu beğendi.
  3. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Görünürde hiç bi sorun yok bakalım inş düzelir... Birde bu iç motorla ilgili sorum olacak
    ayarını okadar kısmama ragmen sanki balıklar akıntıya karşı koyarmışcasına yüzüyorlar bu motorun ucuna bir aparat tarzı bişey varmı dır acaba suyu direk karşıya vermemesi için ???

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç filtrenin gücü nedir ve akvaryum hacmi nedir bunlar yok konuda. Eğer iç filtre güçlü ise bilemiyorum su veriş kısmını cama vurdurarak gücü yavaşlatabilirsiniz.

5. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    65*25*35 ölçülerinde akvaryum motordada 1200f yazıyor...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Normal bence hareket bir miktar iyidir. Çok aşırı değil bence. Yan cam ortadan değilde arka kenara iç filtre itilirse suyu girdap gibi çevirir daha iyi.

sqlear bunu beğendi.
  7. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Öncelikle Tavsiyeriniz ve Konularımdaki Hatalardaki Yardımınız İçin Teşekkür Ederim.

Bu Motor İçin Yazdığınızı Tam Anlamadım, şuanda motor yan cam ve arkacamın birleşimde yan camın arka tarafına doğru yapıştırlmıştır uzun kısıma doğru üflemektedir.
    Yine Aynı Tarafın Fakat Arka Cama Yapıştırılıp Kısa Olan Yeremi Üfletilmesini istediniz ???

Karışık bi cümle oldu ama anlatmaya çalıştım...

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bence doğru anlamışsınız. Temel abi o şekilde anlatmak istemiş sanırım.

Tank hacminiz sarı prenses beselemeye uygun değil. Minimum 100 - 120 litre arasında olmalı. Sizin tankınız 56 Litre. Balıklarınız henüz yavru mu? Boyları kaçar cm civarında?

9. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    En Büyüğü 3,5 cm büyüklüğünde

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Şimdilik sorun olmasada balıklar büyümeye başladıklarında ciddi sorunlar çıkacaktır ve ölümler başlayacak yada balıklarınız yanık kalacaktır.O hacimde bir akvaryumda sarı prensesleriniz sağlıklı bir şekilde yaşayamayacaklar. Çok sık su değiştirin ve yavrular büyüdüklerinde ya elinizden çıkartın yada akvaryumunuzu büyütün.

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Yavru boylamak, çok önemli bir konudur. Bu konuda yemlerinize dikkat edeceğinizi biliyorum, ancak Olcay abi'nin de dediği gibi, su değişimlerini aksatmamanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş