1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardım ve Bilgi Sarı Prenses

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ALİ IŞIK tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Öncelikle selam, sarı prenses balıkları hakkında birkaç sorum olacak. Ben geçen hafta 1 erkek 2 dişi sarı prenses aldım, erkek olan hep dişileri kovalıyor. Dişinin biri hep kenara filan giriyor. Hamile midir, nedir? Nasıl anlayabilirim? Ayrıca, sarı prensesler 8-9 cm filan. Lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar fotoğraf iyi olur, kenara saklanan her balık hamile olmaz, baskıdan kaçabilir, erkek olup dişi sanıldığı için kaçıyor olabilir vb. Hamile sarı prenses balıklarının ağzı ve alt çene kısmı bariz şişer ve balık yem almaz.

3. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    1 dk fotoğraf çekmem gerek, çekip geliyorum ama net olmayabilir sorun olur mu?

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Net olmadan zor anlaşılır. Akvaryumunuz kaç litre ve başka bir tür varsa ne besliyorsunuz? Tür olarak 1 erkek 4 dişi yapmanızı öneririm.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    telefonum akşamları kamerası kötü çekıo sabh çekip atarım akvaryum 60 litre 1erker 2 dişi 5 taende yavru sarı prenses ama erkek hep 2 dişyi kovalıo

6. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Akvaryumunuzun ölçüleri uygun değil. Sarı prensesleri verin canlı doğuran alın.

7. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    batuhan bey ben sarı prenses beslemk istıorum benım akvarytum cok değişik bşi kare ve yükseklığı çok birde sabh kaktığımda kayanın yanında büyük bi delik açmışlar yani kumu kazmışlar çifleşmiş olabilirlermi _? gece biz uyurken

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Dostum 60 litre akvaryumun neresi büyük olabilir? 60 litre, 60 litre'dir yani. Sana önerim o akvaryumu bitkili-canlı doğuran akvaryumu yapman. Emin ol S.p'lerden daha zevkli olur. Hem senin hem de balıkların açısından.

Kumu kazmış olmaları çiftleşmiş anlamına gelmez. Balığın ağzı şişkin, ağzının alt tarafı çıkıntılı gibi duruyor ve yem de yemiyorsa yavru almış demektir.

9. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Ben zaten canlı doğuran beslıyordum ama bi abi dedki bana oda s.p beslıo sende s.p besle zevklı olur filan dedi normalde ben canlı doğuran beslıodum kılıç,lepises,molyy olmazmı yanı 60 lt suyla s.p beslemek beslenmezı yavru yapmazmı acık bi şekilde anlatın lütfen.

10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Sarı prensesler için 120-150lt bir akvaryum olsa daha iyi olur. 60lt'de de besleyebilirsin fakat bu şunun gibi olur. Senin 3+1 bir evde yaşamanla 1+1 evde yaşamak gibi bişeydir.

11. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Tamam şimdi daha iyi anladım ama ben sabırsızlanorum bir an önce yavrulasın istiyorum bende şu an 1 erkek 2 dişi 5 de yavru rengini almış sarı prenses var dişi alımmı daha yoksa yeter mı dişiler yıpranır mı ?

12. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    60lt suda sari prensesler büyümez aldiğiniz gibi kaliar yani halk arasinda yanik kalirlar. Yazik hayvanlara akvaryumu büyütün.

13. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Yavrular öylece kalırmı ufacık şekilde ? renklerını aldılar biraz büyüdüler aslında ama 3 te büyük var bende 1 erkek 2 dişi çifleşip yavru yaparlarsa yavrularda büyümez o zman doğru değilmi ?? Yada 60 lt suda çifleşmezlermi. AKVARYUMU BÜYÜTECEK KADR DURUMUM YOK

14. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Çiftleşebilirler belki ama 150lt de büyüyen bir hayvanla 60lt de büyüyen bir olmaz kesinlikle tecrübeyle sabittir.

15. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Benım korktugum boylarının büyümemesı inş büyürler.Şöyle bir şey de var arkdasım 30 lt de beslıo onunkıler çifleştiler bile ama benımkıler 2 hafta oldu alalı hala çifleşmediler.Erkek hep diğerlerini kovalıo dişilerde kaçıo süreklı 5 tane yavruda ööyle gezinıo bi tane de dişi var yavruların arasında cinseyeti bellı onun ama diğer 4 ünün cinsi bellı değil

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ali foto atar mısın...

Yasin K. bunu beğendi.
  17. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    akvaryumun fotosumu ? yoksa balıklarınmı ?

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Her ikisini de alalım ilk önce balıklı sonrada balıkları çıkartıp balıksız...:Dtemo4

Yasin K. bunu beğendi.
  19. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Alparslan bey akşam oldu benım tel akşamları düzgün foto çekmio o yüzden sabah çekip atıcam.Ama denicem resim çekmeyi... :)

20. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Fotoğraf-0005.jpg
    BUYRUN Alparslan bey net değil ama biraz cabuk cvp verrirsenz sevinirim... bide bana ne gerektiğini yazarsanz ? Fotoğraf-0003.jpg Fotoğraf-0003.jpg

Ekli Dosyalar:

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş