1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardim. Fanatik prenses akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde yekim tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Arkadaşlar bu güzelliklere ve aranıza yeni katılan birisi olarak çok heyecanlı ve memnunum. Payalaşımlarınız çok güzel.

Ben, 100x30-40x50 ebatlarında bombeli bir akvaryumum alarak işe başladım. Ve sarı prenses beslemeyi düşünüyorum. Aynı zamanda fanatik GS li birisi olarakda prenseslerimin yanına kırmızı renkli balık arıyorum. Fakat ne kadar aradıysam bulamadım. Eğer prenses sayısı ve kırmı balık cinsi için yardımcı olursanız çok sevinirim.

:nazar:

Pazar günü akvaryumu kurmaya başlıyorum. Ama hala pensesin yanına balık bulamıyorum

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Cevap: Yardimmm... Fanatİk prenses akvaryum

Kusura bakmayın, ama bu bence akvaristliğe pek uyan bir şey değil. Balıklar renk uyumuna göre değil; ihtiyaçlarına (dekorasyon, su özellikleri, beslenme gibi), davranışlarına, birbirlerine uyumlarına göre seçilmelidir. Yani gömlek seçmiyoruz, "canlı"dan bahsediyoruz.

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: Yardim. Fanatik prenses akvaryum

Aslında bu gibi renklere çok takıntılı olmamak lazım.Bende Beşiktaşlıyım ama sarı prenses le mavi prenses besliyorum.:D.Anlıcanız akvaryumum fenerbahçe akvaryumu oldu.:D.Akvaryumun güzel görünmesi ve balıkların sağlıklı yaşaması çok önemli.Sarı prensesin yanına kırmızı bir tür balık bulamıyorum ama papağan beslerseniz bulursunuz çünkü zaten balık boyanarak dünyaya geldiği için her renkten var nerdeyse.Ama hiç iyi bir şey değil ve önermem.Siz en iyisi fenerbahçeye geçin.:D.Sarı prenses ve ıceman beslerseniz akvaryumunuz çok güzel görünceğinden eminim.Birde dekor önemli tabii ki.Sağlıklı balıklar.:)

4. yekim

yekim

Yer:
    Samsun

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Canlı beslediğimin bende farkındayım ve ihtiyaçlarını bilmediğim için birbirlerine zarar vermemesi için uyumlu olabilecek balık cinsi sordum zaten. Bir tür söyleysediniz iki balık cinsininde ihtiyaçlarına yönelik araştırma yapacaktım. Akvaryum var elimde ne dekor nede balık. O kadar fanatik bir cani olsaydım alırdım sarı prenseslerin yanına kıpkırmızı Lepistesleri, akvaryumun içinde katliamı da yapardım. Ölenin yerine de yenisini alıp koyup o akvaryumu yine de yapardım bi şekilde isteseydim. Sonuçda doğacak yavruların genetiğine müdahale edip renklerini değiştirmeyi sormadık. Ayrıca gömlek seçer gibi besliyeceğim balığın renginide seçmek benim en doğal hakkım.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sarı prenseslerin yanına kırmızı papağan balıklarından alın hep birlikte rahatlayalım derim.

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun

Özür dilerim amacım kimseyi rahatsız etmek değildi...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Rahatsız olmadık en azından ben olmadım. Önerim birlikte bazen sürtünme yaşanacak olsa da gayet size hitap edecek bir öneridir, yani papağan balığı uygundur.

Esnafı gezerken ben de bordo mavi tuzlu su balığı görsem babamı tanımam alırım. :F Akvaryumda uyumlu olduktan sonra renk seçimi hobicinin beğenisinde olacak bunda sorun yok. Siz bakmayın hobide eskimiş, belli bir noktaya gelmiş hobiciler akvaryum olgusuna daha farklı bir gözle bakar. Önemli olan beslenecek canlının maddiyatı, hangi renge sahip olduğundan çok üst sınıf sağlığa ve doğal güzelliğe sahip olabilmesidir.

8. yekim

yekim

Yer:
    Samsun

Paylaşım için herkese teşekkürler.

9. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Renk Konusunda Size Lepistes Yardımcı Olabilir Belki. Her Rengi mevcut değişik kombinasyonlar oluşturabilirsin. Tabi Tercih meselesi sen bilirsin.

Sayfayı Paylaş