1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

YARDIM Papagan Cikletlerim YUMURTALADI

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde EnveR27 tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. EnveR27

EnveR27

Selam arkadaslar. Bu sabah işyerime geldiğimde resimlerde de gördüğünüz gibi 2 adet papaganım yumurtamış ve diğer balıkları yaklaştırmıyorlar. Akvaryumumda 4 adet büyük piranha ( küçükken almıştım ) , 1 adet çin ejderi, 1 vatoz büyük , 4 papağan, 5 adet zebra var.

3 sorum olacak ;

1 Acaba hangi ciklet dişi : küçük mü büyük mü ?

2 Cikletlerle yumurtaları mı başka yere almalıyım,yoksa diğer balıkları mı kaldırayım?

3 Ne yapmam gerek ?

Resimler büyük oldu kusura bakmayın.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hiç müdahale etmenize gerek yok, papağan balıkları melezdir. Döllenmemeiş olan yumurtalar zaten mantarlaşacaklar veya yiyeceklerdir. Papağan balıklarının yumurtaları kollaması bu süreçte normal, ancak yavru beklentisine girmeyin. Mevcut haline bırakarak devam edin bence.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Papağanlar tamamen ticari amaçla insanlar tarafından geliştirilimiş bir balık. Ve erkekleri doğuştan kısır olduğundan,midas erkekleri ile çiftleştirilip üretilmektedir.Sizin akvaryumunuzda erkek midas bulunmadığından demekki yumurtalar döllenmemiş. Ve bir zaman sonra yumurtalar mantarlaşıp bozulacaktır. Bu yüzden Temel hocama katılıyorum. Hiçbir müdahalede bulunmayın. Çünkü yavru oluşmayacak.

4. EnveR27

EnveR27

Aslında 1 yıldır tuzlu su üzerine çalışıyorum pazartesi balıkları almaya geleceklerdi. Geldiler geri almadılar 48 saat sonra alalım dediler. Bende birşey diyemedim. Madem çıkmayacak bende boşaltayım suyu teşekler arkadaşlar.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Birşey değil hocam. Ayrıca tuzlu su çalışmanızıda bizlerle paylaşırsanız seviniriz. ;)

6. EnveR27

EnveR27

Tabii ki paylaşırım... :)

Sayfayı Paylaş