1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yardim ve Önerİ

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde gölge2006 tarafından 16 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ
    Merhaba,

70 Litre akvaryumda 2 dişi ve 2 erkek Sarı prenses ve yine 3 Iceman besliyordum. Bugün onları vericem yerine hangi tür almamı önerirsiniz? Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. 70 Litre akvaryumum..

Teşekkürler.

2. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Cevap: Yardim ve Önerİ

Akvaryumunuzun ciklet beslemeye yeterli olmadığını düşünüyorum.Lepistes olabilir...

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Canbaz akvaryum hacmin eğer aklında farklı tür ciklet beslemek varsa kesinlikle yetersiz. Ancak molly, lepistes, neon gibi türlerden beslenebilir. Bu noktadan sonra karar senin. Sağlıklı balıklar.

gölge2006 bunu beğendi.
  4. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih

Bitkili akvaryum olabilir.Yosun olmasın diyede bir sürü tatlı su karidesi alırdım.Balığa gerek bile yok zevke kalmış.Neon çöpçüler letistes vs...
    Çok iyi bir görsellik elde edersiniz.Eğer akvaryum küçük lepistesde göz doyurmuyor.Gösterişli bir şeyler istiyorum diyorsanız bitkili akvaryum.Ve yosun sorunu olmaması içinde karides bolca.Üremeleride muhtemeldir.Ayriyetten bitkili akvaryumda nerdeyse tamamen kendi içinde dönen bir biyosistem elde edersiniz.Çöldeki bir vaha gibi...
    Ayriyetten küçük cichlid türleride var.Ramiraziler gibi fakat onlar hassas diye biliyorum.Tabi onlarda bitkilide olabilir.Spektrum o kadar genişki isteğe göre deniz formunda takılır bilgi edinirseniz o hacimde balıksız-balıklı tuzlu su tankı bile kurabilirsiniz.Dıy sistemlerle maliyetlerin nasıl düştüğüne inanamayacaksınız.Sorduğunuz sorunun bir çok cevabı var.

gölge2006 bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bu hacimli akvaryumda tanganyika gölü balığı olan Lamprologus Ocellatus besleyebilirsiniz.

The_ReligiouS ve gölge2006 bunu beğendi.
  6. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ

Aslında aklımda hiç bir çeşit yok gerçeği söylemek gerekirse japn ve lepistes arasında kalmıştım karides hiç beslemedim ama 2 tane alabilirim lespisteslerin içinde olurmu benm düşüncem lepistes kılıç kıyruk ve karides olurmu sizce japondan vazgeçtim :)

7. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Karidesleri didikleyeceklerdir.Siz kılıç moli velifera canlı doğuran türlerinden seçip güzel bir karma yapınız.3 dişi 1 erkek oranında 5 6 tür koyabilirsiniz.

8. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ

Merhaba sonunda değiştirdim akvaryumu kılıç moli velifera aldım inşallah sorunsuz bakabilirim...:heyo:

9. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ

Yeni akvaryumdan bir kare henüz bazı eksiklikler var bitkileri yarın alıcam..

Sayfayı Paylaş