1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavaş yavaş tekrar aranıza dönüyorum :) Hemde d.s.b. :)

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde okan058 tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun kararın Okan. Umarım sağlıklı bir akvaryum kurulumu gerçekleştirirsin. Kurulum sırasında uygulamaları sormak ve danışarak yapmak daha sağlıklı bir kurulum getirir. Sump dizaynı güzel görülüyor. Dsb sistemini pek içine sindirememiştin ama sanırım bu sefer sump içinde alan oluşturmayı düşünüyorsun.

Eğer canlı yükünü belirlersen o kısmı refigium olarak kullanabilirsin. Dsb konusu güzüel ancak sabır ve dikkat ister. Kutlarım kararın için tekrar.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Temel abi dsb akvaryumun içinde olacak 15 civarı akvaryumun yüksekliğini ona göre ayarladım sump üç bölmeli biri elyaf kulesi birinde ps diğerinde ise sump geri dönüş olacak akvaryum ölçüleri 60 x60 x 60 sump ise 55 x 55 x 35 ölçülerinde ...

4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Çok güzel olmuş. Tebrik ederim. Bence tam resiflik. Küp şeklinde akvaryumları çok severim. Yalnız bir şey sormak istiyorum. Akvaryum ölçüleri nedir? Ayrıca biraz dsb hakkında bilgi verir misin?

Saygılar...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anladım Okan durumu. Artık daha tecrübelisin. Sistem olarak herşey yolunda görülüyor. Takıldığın veya sormak istedikleribde burdayız. İnşallah gönlünce bir kurulum olur.

6. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    İnşallah abi bu sefer hiç acele etmiycem çok yaavaş ve sabırlı olucam bakalım bu sefer ortaya ne çıkacak ...

7. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Okan tekrar hoşgeldin.Yeni kurulumun hayırlı olsun.Taşırma için delik deldirmişsin ama bence taşırma kutusu akvaryumun arkasında olsun şimdi artık akvaryumların arka bölümüne siyah pleksi kesilip üzerine ızgaralar açılıyor ve oradan su direk akvaryumun arkasındaki taşırma kutusuna iniyor oradanda sump'a gidiyor.Bence görüntü olarak hem çok güzel hemde ses açısından çok avantajlı

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Okan özletmiştin kendini tekrardan hoşgeldin.:em:

Kararın hayırlı olsun. Eminim en kralından kuracaksın bu akvaryumu . Senden kaçmaz bu şler. Akvaryumun bitmiş halini şimdiden merak eder oldum.:)

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Okancım beni de bi tuzlu su merağı sardı ki sorma gitsin.. Canlı doğuran var, chichled dedik onu da kurduk en kralından bi malawi :) bide buna el atıcam bende senin gibi tam olacak :) Nano bişey istiyorum bende ya, du bakalım.. Bekarken kurdum kurdum seneye kadar.. Evlenince biraz zor kurarım geçim derdinden :D Şimdiden hayırlısı olsun kardeşim. :)

10. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent aslında aklıma geldi ama akvaryumun arkasında boşluk bırakmak istemedim bir kerede deliği açtırmış bulunduk :) . Olcay abi valla özlemişim birşeyler yapmayı tekrar kurucaz bakalım . Bu arada iyi dileklerinden ve cevaplarından dolayı tüm arkadaşlara teşekkürler bugün biraz boş zaman bulup son parçaları tamamladım ...

Taşırma kutusuda bitmiş durumda baya bi uğraştırdı ama BEN YAPTIM :) . Şu an küçük bi sorunum var annem kutuyu yaparken yaktığım halıyı görünce nasıl kurtulucam bilmiyorum :)

TESİSAT ELEMANLARIMIZ

Mobilyadan artan malzemerimlede tacı bitirdim heralde tamamlandığında çok güzel bir akvaryum olacak ...

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Okan. İç ızgara kutusu güzel olmuş. Tacıda güzel ve şirin. Hayırlısı inşallah gönlünce olur.

12. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Amin inşallah güzel olacak abi ...

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sen yaparsında kötü olurmu Okan.:ay:

Mobilyadan artan parçayı bu şekilde değerlendirmek çok akıllıca bir fikir ayrıca.super:gif

14. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Okan. Kumun taban kalınlığı kaç cm ? Sanki kalınlık dsb için az gibi ne dersin ? Güzel ve gönlüne bir akvaryum olur inşallah.

16. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi mobilyanın içinde kalan kısımda var şu an tam olarak 13 cm ayrıca 18 kg da yolda canlı argonit kum var onunla 15 cm olur heralde ...

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hıım 15 cm baya oluyor Okan. O kadar yükseltme 11-12 cm kalsın kalınlık bence. Canlı kaya ihtayıcın baya azalır bu sistemde. Ps kullanılması bile zorunlu değildir. İnşallah biyolojik yaşam sağlıklı yerleşir.

Bu tarz sistemlerde çok büyük bir hata yapılır genelde. Bu hata sistemin temel yapısının nitrat üzerine kurulmuş olmasıdır. Yani oluşturduğun tabanın alt kısımlarında nitrat'ı besin olarak kullanacak bakteriler yaşayacak. Bu yüzden nirat değerini sıfır seviyesinde tutmamak gerekir. Eğer sıfır olursa bunun anlamı tabanın derinliklerinde istediğin biyolojik döngünün tam kurulamayacak veya yaşayamayacak olmasıdır.

18. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi o zaman canlı kumu sadece 9 kg ekliyorum 12 cm de sabitliyorum kumu ve ayrıca sadece bir kaç parca canlı kaya daha ekliycem . Canlı kum ve canlı kaya sistemi aşılamak için sadece . Ps olarak daha tam kesin sonuçlar alınmadı şu an heralde shuran 100 olucak ayrıca ca rektör fosfat resktörü ve aydınlatmada led olacak hafta sonu tüm malzemelerim elimde olur ve hepsini ayrıntılı şekilde resimlerle anlatırım eğer varsa biyerde yanlış hemen düzeltiriz abi . Tekrar ilgin için teşekkürler... Bu arada nitrat sıfıra vurdukça bende tang ekliycem abi tam olarak sistemin kullanacağı nitratı ve balık sayısını dengeleyince kendi haline bırakıcam yavaş yavaş ps ve ekipmanlarıda çıkarmayı deniycem ...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Okan abi Dsb sistemini mercan kırığından mı yaptın? Aragonitten olması gerekmiyor mu? Birde o taşırma kutusunu neyden yaptın acaba?

Saygılar...

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Diğer kısımlar da tamamlanınca daha net resimler bekliyoruz hocam. Kolay gele.

Sayfayı Paylaş