1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Akvaryumunda İç Filitre Gereklimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde baron tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Merhaba tekrardan,Mücevher yavrularımı yaklaşık 2 3 gün önce 15 litrelik yavru akvaryumuna aktardım ,bu yavru akvaryumumda hava mevcut onda bir sorun yok ısıtıcı da var,tek takıldığım konu küçük bir iç filtre koymalımıyım,zira haftada bir % 30 su değişimi yapıyorum ,ne dersiniz arkadaşlar.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İmkanlar doğrultusunda filitre konulması sağlıklı olur,yavrular için.Bence iç filitre yerine ,Şelale filitre düşünülebilir.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavru akvaryumunda Nitrat barındırmamak için su değişimleri çok önemli. Balıkları yormayacak debide iç filtre olur, güzel ve üretim odaklı pipo filtre olur, şelâle filtre olur. Bakımı ve filtrasyonu şelâle filtrenin daha iyidir.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Mevcut olan havaya bir pipo filtre takmanız, belirli bir süre sizi üzmez diye düşünüyorum.

5. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Yavrularınız 15 günlük olana dek iç filtre tavsiye etmem.Cünkü filtre tarafından vakumlanma riski var.

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    İç filitre olarak ince yapılı cama yapıştırılan pipo filitre koymanızda fayda var 2 günde bir dip çekimi yaparsanız nitrat bakımından balıklarınız için daha iyi olacaktır. pipo filitrenin diğer iyi yönlü etkilerinden biride attığınız toz yemlerin filitre süngerine yapışmasıdır oradan yavrucuklar rahatlıkla yem yiyebilirler... images.jpg

Sayfayı Paylaş