1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru büyütmede en etkili yem

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde atlantisprensi tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Yavru büyütmede en etkili yem hangisidir dostlar? Alabalık yemi etkili ancak suyu çabuk kirletiyor. Suyu kirletmeden hangi yemi kullanabilirim? (Artemia dönemini geçmiş yavrular için.)

2. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Aslında en etkili yem alabalık yemi ancak bahsettiğiniz gibi suyu mahvediyor. Yoksa alabalık üreticilerinden bedavaya kova kova almak var. Bunun yanında biraz pahalı olmasına rağmen Larviva yemler mevcut. Şu anda 1.3mm yavrular için olanından kullanıyorum. İçerisinde %63 protein olup etkili bir yemdir. Larviva'nın en pahalı yemi, Start 300'dür. Fiyatını ne ben yazmak istiyorum, ne sin okumak istersiniz. Yavrularda artemia yerine kullanılıyor ve %71 protein içeriyor. Aynı protein değerinde daha ucuz ve üreticilerin kullanıp ismini açık etmediği Bio Pelavit yem bulunmakta. Seçenek çok yani. :) Biraz araştırma yaparsanız bu yemler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşırsınız. Şaayet almak isterseniz İstanbul-Yenibosna'da bildiğim yer var. Elinde Bio Pelavit ve Larviva yemler mevcut.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kril içerikli yemler. Mesela Sera kril çok güçlü bir yemdir ya çok az günde bir kere yahut haftada 2-3 gün bir öğün verilmeli. Pahalı tabi ama gerçekten iyi bir yem. Sarı prensesleri portakal rengine çevirecek kadar.

4. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Peki Sezgin'cim bunlardan hangisi kalite, büyütme ve fiyat açısından en uygunu? Hangisinden memnun kaldın?

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Abalıoğlu ve Bioacua marka kaliteli dip yemleri var bence kullanmalısın Volkan hocam. burda:gif

6. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Ben şuanda Larviva wean-ex 300 yavru büyütme yemi kullanıyorum ve gayet etkili bir yem. Bu yemle maymun kafa yavruları doğduktan itibaren 1 ay içerisinde 2-3 cm kadar boya ulaşıyor. Tabi ki bunun yanında diğer faktörleri yerine getirmek şartıyla. Ancak larvivanın efsanesi diyebileceğimiz yem olan Larviva Start 300 var. Bu yemi ücretinden dolayı alma imkanım olmadı ancak kullananları biliyorum. Adam calvuslara artemia vermeden doğduktan hemen sonra bu yemi kullanmaya başlıyor ve artemianın daha da üstünde bir başarı elde ediyor. Birde en ucuzu ve etkili olanı bahsettiğim gibi üreticilerin kullandığı Bio Pelavit yem var. Hiç kullanmadım ve kullanmayıda düşünmüyorum. Hormon içeriyor diye biliyorum ancak daha iyi araştırmak lazım.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Arkadaşlar yavru büyemesi konusunda Portal canlı yem index yine katkı sağlar diye düşünüyorum. Göz atmakta fayda var. Kuru yemler yanında sağlıklı büyüme için gerekli.

Düzenleme: 23 Haziran 2015
  8. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

Sera Flora,Sera Granugrenn,Tetra bits yemlerini karıştırıp yavrularınızı bununla besleyebilirsiniz.Günde yavruları 8-10 defa az az besleyebilirsiniz

Sayfayı Paylaş