1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Balık

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde nemesistr tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    2 günlük evde olmadığım sırada balıklarımdan birisi yavrulamış.
    Ekteki resimdeki gibi bir adet yavruyu gördüm çok iyi saklandığı için herhalde sağlam kalan tek balık bu.
    Sorum şu: bu balığı nasıl koruyabilirim? yavruluk alıp içine mi koymam lazım yoksa burada bırakayım mı? Bazı yerlerde yavruluklar iyi değil tarzında yazılar okudum. Siz üstatlarım ne diyorsunuz?

Ekli Dosyalar:

2. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Plati yavrusuna benziyor, bence ayırmayın ilk birkaç günü atlattıktan sonra tehlikenin farkına varıp kolay av olmuyorlar.Akvaryumun dekoru saklanmalarına müsaitmi?

3. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Akvaryum içerisinde yaklaşık 20 köke yakın bitki var.. Hepsi de bayağı büyükler. Zaten yakalayayım dedim bitkilerin içinde iyi saklandı zor gördüm..
    Sanırsam plati evet..

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Eyüp Abi Eğer Bitkiler Topluca bir yerdeyse hiç ama hiç sıkıntı yaşamazsın. Yedek akvaryum yoksa bir Rafya Alıp bıçak yada makas yardımıyla şekil verilip Koymak en iyisi...

nemesistr ve MOVACIKLI bunu beğendi.
  5. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bu rafyalar yüzünden geçenlerde bir arkadaşım yerli üretim lepistes kolonisini kaybetti. Balıklarda hiçbirşekilde sağlık problemi ve hastalık belirtisi yokken rafya ekledikden 5 6 saat sonra balıklar toplu şekilde öldüler. Muhtemelen zehirlendi hayvanlar. Her rafyada olacak bir durum değildir belki ama ya sizede kalitesiz salınım yapan rafya denk gelirse.

ENVER bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş