1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Balıklarım Ölüyor!

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Velifera yavrularım için ana tankın içinde geniş bir yer hazırladım. 1 ay sorunsuz yaşadılar fakat son günlerde teker teker ölmeye başladılar. 25 tane olan yavrularım 17'ye düştü. Sizce neden ölüyorlar? IMG_9088.JPG

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Öncelikle Geçmiş Olsun.
    1)Yeterli Filtrasyon sağlanıyor mu ?
    2)Tankınızda en son su değişimi ne zaman oldu ?
    3) Su dinlenmişmi ?
    4)Bakteri tutacak malzemeler var mı ?
    5)Yemleme ne sıklıkla yapılıyor - Yemlerin markaları ve koyulduğu kapların ağzı kapalımı ?
    6)Akvaryumun Isısı Kaç derece ?

ozgr bunu beğendi.
  3. someye

someye

Yeterli filtrasyon sağlandığı nasıl anlaşılıyor? Hiçbir fikrim yok. En son su değişimi 1 ay önce idi. Evet su dinlenmiş. Ana tankın içinde bitkiler ve kaya var. Yavrulukta sadece doğal bitki ve yapay bitki var.Bunlar bakteri tutmaz herhalde. Yavrulara günde 3 kere azar azar veriyorum. Yetişkin balıklarıma günde 2 kere yem veriyorum. Yemin markası Sera Flora. Kutusunun kapağı kapalı. Akvaryum ısısı 26 derece.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Öncelikle filtrenizin üzerindeki yazıları ve akvaryumunuzun kaç Litre olduğunu söylerseniz size yardım sağlanabilir. Plastik bitkileri Lütfen Çıkartın atın çöpe. Kaya varsa Bakteriyi tutar. yemleme şekli güzel Yalnız Su değişimi haftada 1 kez %10 Yapılmalı Siz diyorsunuzki 1 ay önce yapıldı :( En basit örnek olarak siz Kirli temizlik yapılmamış pis bir evde yaşarmısınız ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavruların bulunduğu şişe içine akvaryum suyu girip çıkıyor mu veya oksijen sağlanıyor mu haricen?

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Temel Ağabey yavruların bulunduğu şişede herhangi bir su sirkülasyonu gözükmüyor.Oksijen de sağlanmıyor gibi.Ayrıca yanılmıyorsam bir de yapay bitki konulmuş?Yapay bitkiler salınım yapıyor da olabilir?Yani sistem epey bir yanlış kurulmuş.Miraç'ın da belirttiği gibi ayda bir yapılan su değişimleri zaten başlıbaşına bir hata.Zaten küçük olan tankda su değerlerini korumak çok zor iken bir de bu değerlere bu şekilde yanlış uygulamalar ile biz sıkıntı yaratırsak ölümler de kaçınılmaz olacaktır.Büyük olasılıkla tank da çok küçüktür?Ayrıca belirtmek isterim,arkadaş sanırım bakteri oluşumunu kötü sanıyor?Bakteri iyidir.Bakteri yararlıdır.Gözenekli malzemeler,tabi doğal olanları bu bakterileri tutar.

Ama Sümeyye arkadaşım kaçarı yok.Biz de daha binbeterini yaparak bu işi öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz.Bilmemek ayıp değil.Böyle sorup öğrenmek,bilmediğini araştırmak ve sonra doğrusunu uygulamak en güzeli.Bu işi daha bilinçli yapmaya başladıkca balıkların ve tankından çok daha büyük keyif alacaksın :)

Sayfayı Paylaş