1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Balıklara Pul Yem

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde ferdiesercakmak tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. ferdiesercakmak

ferdiesercakmak

İsim:
    ferdi eser çakmak
    Merhaba arkadaşlar ;

3 Gunluk mısır ciklet yavrularıma pul yemi bi poşetin üstünde ufalayıp veriyorum.Yemi nasıl tarif etsem bilmiyorum. Zamanında bi arkadaşa discus almaya gittigimizde aldıgımız arkadaşta bi poşet o yemlerden vermişti.Pul halinde renkli renkli bi yem.2 gündür sabah yavru tankına atıyorum ufalayıp yemi akşama gittigimde yemiş oluyorlar.Sizce bu yemin bi sakıncası olurmu yada eziyetmi ediyorum yavrulara ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavru balıkları tek çeşit yemle beslemek doğru olmaz kaliteli bile olsa. Diyeti daha geniş tutmak gerekir. Bitkisel, protein içerikli yem ve imkan varsa menüye canlı yem ilave etmek gerekir. Bu dönemdeki iyi beslenme onları ilerde her açıdan daha görsel ve hareketli yapacaktır.

Discus yemi genellikle kaliteli marka ise besleyici içerik barındırır ama dediğim gibi tek başına yeterli gelmez. Yavru değişiminde yine önemli konulardan biri sık yapılacak su değişimleridir. Kaliteli yemleme ile birlikte su değişimleri çok iyi olur.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Balığım eğer yumurtaları yutmaz ise bu bilgiler benim için de açıklayıcı oldu teşekkür ederim Temel abi.

Sayfayı Paylaş