1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru gelcek galiba ACİL YARDIM

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 13 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar tankım var 120*75*75 Melek balığı akvaryumu,melek balığının son noktaya gelmişide var, küçücük yavrularda var.

Neyse tarif etmeyi bırakıyım, halk diliyle devasalaşmış balığım var biri erkek fakat diğerinin cinsiyetini anlıyamıyorum çünkü akvaryumda bir kaza sonucu arka kuyruğunun çoğunu kaybetti ve üst ve alt kuyruklarının yarısı ama iyi haber hala yaşıyor. Dediğim gibi büyükle çiftleşti(zannedersem çünkü dişi mi bilmiyom) erkekle takılıyo ve akvaryum dikdörtgen ve sol arka köşesine sahip çıkıyolar. Genelde yavrular saklanırdı orda ama 2 si kendinden büyüklere bile dalaşıyolar, anlamıyom yavru mu yapçaklar, yapçaksa ne gibi önlemler neler yapmalıyım?

Acil akvaryumda yoğun kavga var!

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yavru gelcek galiba ACİL YARDIM

Öncelikle yumurtlama gerçekleşsin hayırlısıyla. Kavgaların sebebi erkek balığın üreme agresifliği olabilir ama cinsiyetlerini bilmediğin bir noktada yorumlar bir ifade taşımaz. Yumurtlama isteği olduğunda seçilen yer temizlenir ve yüzeye ağızla hazırlık yaparlar. Belli ederler kısaca.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Valla haklısın ağızlarıyla köşeye bişey yapıyolar bide diklemesine bir malzeme koyuyoduk seramik mi neydi koymam gerekir mi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Düz bir yüzey tercih ederler, dekorun hafif üst noktalarına küp koyarsan seçebilirler evet.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Akvaryumun zeminine yapıyor olabilirler mi acaba kum kazıyorlarda?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Polat bey olabilirde. Resim veya video ile konuyu şenlendirseniz daha iyi olur bence.

METİN SUVAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş