1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Lepistes Bakımı

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde SametZeybek tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. SametZeybek

SametZeybek

İsim:
    samet zeybek
    Arkadaşlar lepistesim dün yavru verdi, 15 adet yavruyu tanktan aldım ve tankın içinde yavruluğa yerleştirdim. Bir kaç tanesinin de tankın içinde öldüğünü farkettim. Acaba yavruları ne kadar süre yavruluk da tutabilirim ve bir zararı olur mu? Ekstra bir tank alma durumum yok, ne yapmalıyım ve bakımını nasıl yapabilirim? Birde yetişkinler yavruluğun etrafından ayrılmıyor, bunun sebebi nedir acaba?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz,akvaryuma bol bitki veya rafya yı bıçağın ters yüzüyle çekerek kıvrık vaziyete getirip akvaryuma eklerseniz yavrular oralarda saklanıp büyürler...:)

3. SametZeybek

SametZeybek

İsim:
    samet zeybek
    Hoş bulduk, teşekkür ederim. Peki kaç günden sonra tanka salabilirim, bir süresi var mı? Açıkçası biraz büyüklerin zarar vermesinden korkuyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bir hafta on gün sonra tanka ekleyin,ama önce bol miktarda akvaryumun bir köşesine rafya ekleyin...:)

5. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bence de rafya bu tür balıkalrda en önemli sığınak oluyor.Bol miktarda rafya kullanın zamanla büyük balıklarda alışır ama bu zaman biraz uzun olabilir akvaryumun ölçülerine ve verdiğiniz yeme göre.

6. Mücahit

Mücahit

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Mücahit Emin TÜRK
    Bir senedir lepistes besliyorum yavruları yavruluktan çıkarınca akvaryuma alışamayıp taşların dibinde ölümlerini bekliyorlar, bence hiç dokunmayın yapay veya canlı bitki koyun gerisine karışmayın, kalan saplar bizim olsun.:)

Sayfayı Paylaş