1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Lepistes Neden Ölür?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde LYILMAZ tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Yaklasik bir aylik lepistes yavrularimin kuyruklari sivrilesti ve kuyruklari yukarda dik sekilde duruyorlar. Suan icin 5 yavruyu kaybettim. Akvaryumum yaklasik 30 litre isi 27 yaklasik 25 yavru var canli bitki mevcut yosun yiyen 2 baligim var selale filtre ve salyangozda mevcut. haftalik %20 su degisimi dinlendirilmis su ile yapmaktayim. Ek olarak canli bitki yuku az oldugundan az miktarda sivi gubre kullaniyorum. 20150221_185823.jpg 20150119_074459.jpg

Ekli Dosyalar:

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Filtre suyu havalandırıyor mu?
    Gübre ne marka, yeni mi?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Yavru akvaryumunda bence gübre kullanmamalısınız sonuçta kimyasal. Nasıl bebeklerin yanında sigara içmiyorsak bunuda öyle düşünmek lazım. Şahsi fikrimdir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlave olarak tabandaki malzeme yavru balık büyütme veya büyüyecek bir tankta olmaması gereken bir malzeme, o şartlarda tabanda kalan yemler toksit atık üretir ve tek başına sorunun kaynağı dahi olabilir.

Bu tür üzerine forum olan www.lepisteskulubu.com sitesine üye olmanızı öneririm. Kaliteli ortam ve tamamen özgün sitedir.

m.avcıoğlu ve ka2n bunu beğendi.
  5. Tolga Ünal

Tolga Ünal

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Ünal
    @YIKIKTEMO Temel abi çok güzel bir paylaşım sitesidir. Yalnız imla kurallarına aşırı dikkat ederler. Cevabın yanın da imla dersi de verirler.:)

6. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Reeflower marka gubre zaten cok az miktarda kullaniyorum. Filtre selale havalandirma sagliyor. Tabanda kalan yemler salyangozlar tarafindan tuketiliyor sayilari oldukca fazla. Lepistes klubu sitesinde strese giriyorum imla kurallarina uycam diye beyaz beneek olcam yakinda :) :) :) simdilik su degisimi yapip resimdeki sekildeki gibi bir sistem kurdum. yavrular karantinaya alindi teker teker oluyolar :-( 20150222_192344.jpg

Ekli Dosyalar:

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bitkiler i ana tanka alamıyor musunuz?

8. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Dusundum ama herhangi bir hastalik varsa ana tanka bitkilerle gecmez mi ?

9. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bitkiden hastalık buluşacağını sanmam. Zaten ana tanktaki canlıların kaldıramayacağı yükü en azindan yavrulara yüklememiş olursunuz :)

LYILMAZ bunu beğendi.
  10. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Sadece ölüyolar desen yanlış besleme ve yemleme diycem fakat senin akvaryumda kimyasal bişiyler dönüyo gibi.Bence gübre kullanma yavrular için uygun değil çok hassaslar daha bence zemin ve gübreden olmalı kardeşim

Sayfayı Paylaş