1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavru lepisteslerde beyaz nokta

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde xl-kral tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. xl-kral

xl-kral

mrb arkadaşlar yavru lepisteslerimin 15-20 tanesinin kuyruğunun ucunda çok çok küçük bi beyaz nokta var. biraz zor görünüyo balığa çok yaklaşmanız lazım zaten bide yavrular çok hızlılar!...sizce bu beyaz nokta ne?

tahminim beyaz benek. beyaz benekse ilaçsız nasıl iyileştiririm? yarın ilaç alcam hangi markayı önerirsiniz. ben marine kullandım etiki olduğunu düşünüyoruum.

tavsiyeleriniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Beyaz benek hastalığı bir adet benekten oluşacak yapıda bir hastalık değil. Akvaryuma tanıyı tam koymadan müdahale etmeniz yanlış olur bana göre. Eğer hızlı ve dediğiniz gibi hareketliyse ve akvaryumun genelinde yem almada her hangi bir sorun yoksa müdahale etmeyin derim. burda:gif

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Kuyruklarda mantar var su değişimi yapın, contra ichtiyo kullanın (bu gün ikinci kez öneriyorum hayırdır inşallah) suya biraz kaya tuzu ekleyin geçmiş olsun.

4. xl-kral

xl-kral

iyide emrah bey mantar pamuk gibi olmaz mı?

akvaryumum 20 litre yavru akvaryumu.
    170 lepistes yavrusu
    yem olarak yaprak yem. günde 1 adet atıyorum çok büyük şekilde.

istanbulda oturuyorum biliyosunuz yağmur yağdı sel fln oldu. ısıtıcım yok tu. ısı sabah 30 du akşama doğru 25 oldu. acaba bundan olabilirmi? birde mantar hastalığı ilk defa başıma gelmiş olcak eğer mantarlarsa. ne yapmalıyım?

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Neler yapmanız gerektiğini yukarıda yazdım umarım yeterli olacaktır, mantar diyince illede pamuklarşma olur denilemez birçok bakteri çeşidi var beyazlık akla ilk olarak beyaz beneği ve columnarisi getiriyor ama sanırım ikiside değil kuyrukta mantar var sanyorum

6. xl-kral

xl-kral

çok teşekkürler. petshop dan hangi ilacı alayım

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Contra ichtiyo isimli mavi ilacı alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş