1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru nereye gitmiş olabilir?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lades tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    S6300433-.jpg
    S6300438.JPG

Arkadaşlar ilk resimde daha net görülüyor, yuvarlak sarı birşey, dün bir sarı prensesin ağzından bir tane balık kusturdum keseli halde çıktı, gülüyor oynuyordu, fakat bu akşam eve gelip bakınca balığın yerinde yeller estiğini gördüm. Buhar olup uçmuş,yok. Yavruların olduğu delikli kabın içine süzgeç koyup onu da süzgeçin içine koymuştum, süzgeçin delikleri çok küçük geçmesi imkansız. Gören duyan varsa insaniyet namına haber versin lütfen. :)

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Zilamiş olabilirmi diyeceğim :) yada evde kedi varmı :)

3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Yok abi zıplayamaz üzeri camla kapalıydı. Neyse sağlık olsun.Enteresan. :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Keseli yumurta atlayıp kaçmasın diye mi üzerine camla kapatmıştın Hocam ? :F Nereye atlayacak larva atlama değil de alttan darbe vuracak balıklar varsa ortamda tırtıklaya tırtıklaya tüketmişlerdir.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Üzerini camla kapatmasının nedeni sanırım akvaryumdaki balıklardan biri süzgeçe atlamasın diyedir?

Cem hocam yavrun uçmadı,kaybolmadı,biryerlere kaçmadı. Yavruyu akvaryumdaki balıklar hüpletti.:ay: Yavru tabanda yatarken büyük balıklar süzgeçin dibinden yavruyu vakumladılar. Bu çok sık görülen bir durumdur.:ay:

Aslında konuya değinmişken burdan belirteyim tekrardan.

Yavruluk yaparken dikkat edilmesi gereken bir şey, yavruluğun tabanına asla delik açılmaması ve yanlara açılan deliklerinde tabandan enaz 2-3 cm yukardan açılması gerekir. Aksi takdirde yavruları büyük balıklar bu deliklerden vakumlayarak parçalarlar.:ay:

6. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Ben bizim kız yavruları zıplatmasın diye üzerini camla kapattım. :) Ayrıca alttaki balıklar da yavru, ama daha büyük yavrular. Daha büyükleri daha altta. Yani yavruluğun içine yavruluk koydum, demekki diğer yavrular hüpletmiş, vay alçaklar ben onları büyük balıklar hüpletmesin diye koruma altına alıyorum onlar da benim yavruyu hüpletsinler, neyse alacakları olsun.

Sayfayı Paylaş