1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Sarı Prenses ve Yunus Balığı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde bahadr99 tarafından 27 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. bahadr99

bahadr99

İsim:
    bahadır
    Arkadaşlar, 60-70 lt civardında bir akvaryumum var. Üç tane yavru sarı prenses, iki tane de yavru yunus besliyorum. Yeni aldım iki hafta filan oldu. Sarı prenseslerden birisi sürekli kayaların oraya gidip haraketsiz kalıyor, yem yemiyor, arada diğer sp ler gelip onu kovalıyor, huzursuz ediyor. Neden acaba, yardımcı olabilirmisiniz?

Bu balık sanırım erkek ama yavru olduğundan tam bilmiyorum, hep olduğu yerde duruyor ne yapmalıyım sizce?

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Cevap: Yavru Sarı Prenses ve Yunus Balığı

Yeni ortamlarına adapte olana kadar saklanma davranışı gösterebilirler. 1 aydan uzun süre saklananları gördüm.
    Burada sorun yeme,ilgisizlik, uzun süre devam ederse zayıf kalıp hayati tehlikeye girebilir. Yemleme sırasında çok dikkatli izleyip kesin tespit etmek gerekir ilgiyi.
    Akvaryum kurulumun yeni mi, eski tankına mı yavruları ilave ettin, kullanılan ekipmanlar, akvaryum genel görüntüleri, canlıların görüntülerini paylaşabilirsen yardımcı olunur.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

3. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Bahadır bey akvaryum hacminiz ciklet türü beslemek için yetersiz.Sarı prenses için minimum 120 lt tank gerekir.Yunus için 300lt.Şimdilik yaşayacak olan balıklarınız için yakın süreçte stres dolayısı ile ölümler kaçınılmaz olacaktır.

4. bahadr99

bahadr99

İsim:
    bahadır
    Peki arkadaşlar ne yapmam gerekiyor? Akvaryumu yeni aldım 3 hafta fln oldu değiştiremem yani canlı doğuran da beslemek istemiyorum. Görüntüleri hiç hoşuma gitmiyor, önerebileceğiniz bi balık cinsi var mı ?

Akvaryum kurulumum yeni fotoğrafta paylaşıcam ...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim biraz farklı bir önerim olacak. Tabii akvaryum filtrasyon bilgileri vb yok ama bunların iyi olacağını da düşünerek ekliyorum. Aksi taktirde tür beğenmek pek istediğin gibi sonuçlanmayabilir.

Lelelupi ve Leptosona Tanganyika cüce Cichlid türlerini besle.

1 erkek 3 dişi Leptosoma veya 3 dişi, 2 erkek. 4 adet Leptosoma, dişi erkek zor anlaşılır ama 4 adet eklenebilir.

Türler;

http://www.akvaryumportali.com/tanganyika-cichlid-turleri/leptosoma-jumbo-4590.html

http://www.akvaryumportali.com/tanganyika-tur-forumu/neolamprologus-leleupi-4678.html#post43953

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

İnsan yeni başlayınca kafasında belirlediği balık türünden başkasına yönelemeyip bir çok hata yapıyor.Şimdi arkadaşım sen sarı prenses ve yunus istiyor ve bunları beslemeyi kafana koymuşsan yapacağın en öncelikli ilem mevcut tankını alıp aldığın yere gideceksin ve üstüne farkını vererek daha büyük bir tank alacaksın.Yoksa o tankda yunus beslemen mümkün değil.Ne kondisyon,ne renk,ne de boy olarak gelişemezler,Kafa yapamazlar.Zamanla balıkların ölmeye başlayacak ve onlar öldükce sen yenilerini alıp ekleyeceksin.Sonra bunlar çabuk ölüyor diye tutup başka cinsleri araştırıp ona yöneleceksin.En sonunda da bıkıp bırakacaksın.

Ya Temel ağabeyindediği gibi tankına uygun türleri alıp besle yada tankını büyüt.Başka seçenek yok maalesef.Sarı prenseslerde ve diğer balıklarda erkekler kendi bölgelerini işaretleyip sahiplenirler.Oraya da başka erkekleri yaklaştırmazlar.O kadar küçük bir tankda ister istemez kucak kucağa olduklarından stres ve kavgalar,kovalamacalar bitmeyecektir.

Sayfayı Paylaş