1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Sarı Prensesler

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Seco246 tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkeze iyi akşamlar.Amcamın işyerinde kendine ait bir akvaryumu var ve sarı prenseslerden 11 tane yavru aldı.Benim balıklarım hastalanıp öldükten sornada akvaryum boş kaldı ve yavruları benim 60 litrelik akvaryumuma koyduk.Şu anda 1-1.5 Cm ler.Yeni bir hava motoru aldım ve 'Low' da çalışıyor.Ayrıca ısıtıcı filtre ve lambada var.Lamba 15 W.Küçük florasanlardan.Yeme gelirsek 'Sera Vipan Baby' veriyorum.Amcam yarın bir kutu daha farklı bir yem alıcak.Ayrıca suyu dezenfekte etmek için mavi damla ve 'Saltmix' marka 'Fresh Water Salt' koyuyorum.Şuanda yavrular çok mutlular gibi gözüküyor.Fakat bazılarının yanlarında siyahımsı bir leke var.En kısa zamanda fotoğraf koyarım. Bu arada eksik bir nokta varsa söylerseniz çok sevinirim.

İyi Akşamlar...

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Yavru Sarı Prensesler

Sercan sarı prenses yavru besleme için 60litre yetersiz kalacaktır.En kısa zamanda akvaryumu büyütmelisin.Siyah lekeler sarı prenseslerin çoğunda olur.Korkulacak birşey yok,gayet normal.Farklı yemlerde al.Sera granugreen'i alıp öğüterek verebilirsin.

3. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

İlk olarak yorum için teşekkürler ve günaydın.Amcam onları yavrulukta büyütüyordu fakat benim akvaryumum boş olduğu için bana verdi. 10 litrelik bi yavruluk yerine 60 litrelik bi akvaryum da beslemek daha iyi bence.Amcamın bugün getireceği yemi bekliyorum.Bana ismini söylemedi.Bu granugreen dediğiniz isminden belli olduğu gibi yeşil herhalde ama bende kırmızı bir sera yem var kutusu yok şuanda başka bir kutuda şekline gelirsek kırmızı ve çok köşeli ayrıca suya atınca 10-15 saniye sonra batıyor.Onunda resmini koyarım.Fakat o yem büyük.Yani yavruların ağzına sığmaz.Bu arada bir yavrunun boynuz gibi kafasının üstünde bir çıkıntı var.Ayrıca ağzıda diğer balıklara göre biraz değişik.Bugün fotoğraf makinesini arayıp resimleri koyarım.(Evde kaybettimde xD) Neyse tekrar sağolun.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sercan senin akvaryumun kötünün iyisi olmuş.Yani yavruluk yerine tabiki senin akvaryumun daha iyi ama genede yavruların sağlıklı bir şekilde boylanıp gelişmesi için yetersiz hacim.Bunu unutmamak lazım.Tabi bu durumda balıklar büyümez,yetişmez demekte doğru değil.Sık su değişimleri ve güzel bir filtrasyon sağlarsan,balıklar 5-6 cm boya ulaştıklarında sayıyıda azaltırsan olur.Ama 5-6 cm den de fazla büyüdüklerinde sıkıntı başlar.Ondan sonra balıkları kaybedebilirsin. Son olarak; o kırmızı yemi ufalayıp yavrulara verebilirsin.

5. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

Çok sağolun yok zaten ben balıkları 5-6 santim olunca amcama geri vericem.Ondan sonrada lepistes alıp onları besliyeceğim.Ayrıca akvaryumdan 2-3 kare çektim fotoğraf makinesi çok kaliteli değil o yüzden fazla güzel çıkmadı.

Resimler ...

Yukarıdaki resimde en soldaki balığın kafasında bir çıkıntı var.Yunuslardaki çıkıntıya benziyor.Ayrıca o balığın dudakları birazdaha öne çıkık neden olabilir?

Ve son Resim

Tekrar Teşekkürler.

6. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Sercan akvaryumunda yapay bitki görüyorum biz akvaristler yapay bitki önermiyoruz. Balıklara gelirsek mutlu görünüyorlar ama bu durum en kısa zamanda değişecek çünkü akvaryum çok küçük sarı prenses için en az 300 Litre akvaryum gereklidir. Akvaryumun lepistesler için uygun.

7. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

Tamam en kısa zamanda onları çıkartıcam.Ayrıca bunlar damızlık olana kadar değil 5-6 santim olana kadar ben durucaklar.Sonrada amcamın akvaryumuna geri dönücekler.Ayrıca yorum için teşekkürler.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu arada sık su değişimlerini aksatma Sercan. Sık su değişimi yavrular için anne sütü gibi faydalıdır..:ay:

9. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

Anladım Olcay Abi tavsiye için teşekkürler.Birde 2. resimdeki en soldaki sarı prensese bakarmısınz? Kafasında bir çıkıntı var yunuslarda boynuz deniyor herhalde.Ona benziyor.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sercan resimden net birşey anlaşılmıyor ama bir sorun var gibi görünmüyor.

11. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

Başta belirttiğim gibi fotoğraf makinem kaliteli değil.Bu yüzden fotoğraflar net çıkmadı.Tamam Olcay Abi zaten.Zaten şu anda mutlu gözüküyorlar.Telaşlanma,hep bir yerde sabit kalma gibi belirtiler yok.Tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş