1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavru Vatoz Yer mi?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Yeşil tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    Merhabalar,

Arkadaşlar küçük bir akvaryum içerisinde minik yavrularımı yavrulukta, anaçları akvaryumun geri kalanında besliyordum. Ancak an itibariyle bütün anaçlarım öldü.
    Ben şimdi minik yavruları akvaryumun içerisine salsam cüce vatoz onları yer mi? Veya motor çeker mi?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ali yavrular neyin yavruları, türü nedir, boyutları nedir, vatoz nedir, boyu nedir yazman gerekiyor.

3. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    Ağabey lepistes yavruları.
    Türlerini bilmiyorum, belli etmiyorlar.
    3ay olmasına rağmen hala anaç boya gelemediler ve doğumdan sonra birazcık büyüdüler, çok minikler. Gözleri ve kuyrukları belli sadece.
    cüce vatoz, boyu sanırım 5 cm civarında.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben cüce vataz balığının yiyeceğini pek düşünmüyorum. Fakat, anaçlar ana akvaryumda neden öldü sorgulaması yapmak gerek, sonuçta anaç balıkların bir ölüm nedeni olmalı, su şartları kötü ise yavrular bundan olumsuz etkilenebilir. Önce su değişimi yaparak su şartlarını sağlama almalısın. Sonrasında ise, ne filtre kullanıyorsun bilemiyorum ama filtre sistemini yavrular gelişene kadar pipo filtre tarzında bir filtrelemeye çevirmen mantıklı olur.

Yavrular aslında baya büyümüş olmalı verdiğin süreye göre ama ne yazık ki onları doğumdan itibaren muhtemelen dar ve alan ve kötü veya yetersiz beslenme ile barındırmış olmalısın. Yavru balıklar Nitrat değeri yüksek sularda gelişmekte zorlanırlar. Bu açıdan yavru akvaryumlarına daha sık su değişimi ve daha sık ama az az yemleme uygulamalısın.

5. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    Teşekkür ederim.
    Filtre normal olarak her akvaryumcuda olan standart suyu alıp geri veren içerisinde sünger bulunan küçük filtelerden.
    Ben o zaman yarından itibaren hemen suyu değiştirip yavruları içeriye salayım?
    Sonra değişimi haftada 1 yapsam olur mu? Her zamanki gibi suyun bir kısmını akvaryumda bırakayım mı?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Su değişimini komple yapmayın 4 te biri şeklinde ...:)

7. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    4te 1ini mi değiştireyim, yoksa 4te 1i mi kalsın?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    4 te 1 değiştirin yani suyun çoğu akvaryumda kalsın ve değiştirdiğiniz su en az 2-3 gün dinlenmiş klordan arıtılmış su olsun ne kadar dinlenmiş olursa o kadar iyidir......

9. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    o zaman şimdi hazırlayım, birkaç gün sonra değişim yapayım.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç filtre kullanıyorsun büyük ihtimalle, yavrular çok küçük olduğu için riskli olur, biraz büyüyene kadar pipo filtre daha mantıklı kanımca.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi yaparsınız yoksa klor canlılara zarar verir öldürür,hatta imkanınız varsa bidonlara hava motoruyla suya hava verirseniz klor daha çabuk yok olur...

12. Yeşil

Yeşil

İsim:
    Ali Yalçınkaya
    Maalesef hava şansım yok.

Pipo filtre nasıl hocam?

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Pipo filtrenin teklisi de var aşağıda ki çiftli...

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Ben 7 TL ye aldım bu pipo filtreyi

Sayfayı Paylaş