1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavruları ana tanka alınması

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde feraaat tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    merhabalar, karışık malawi tankım var sarı prensesim, calico çingenem ve stevani taiwan(yanlış yazmış olabilirim) dişilerimden yavru aldım şu an yavru tankında mutlu mesut yaşıyorlar..
    sorum şu ki ne zaman ya da ne kadar büyüdüklerinde ana tanka almalıyım...
    canlı doğuranım varken yutamayacakları büyüklüğe gelene kadar bekliyordum.. cikletlerde de öyle midir.. teşekkürler.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Yaklaşık bir parmak boyuna geldiğinde ekliyorum ben yavruları ancak daha öncede ekleyen vardır. Bana göre bir parmak boyuna gelmeden yapamıyorum cünkü yiyorlar :)

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Benim kişisel gözlemlerime göre 3,5 - 4 cm boyuna gelen yavrular çok fazla balık yoğunluğu olmayan ve bol saklanacak yer olan bir akvaryumda diğer büyük balıklardan kaçıp saklanabiliyorlar. Akvaryumunuzun durumuna göre ekleyebilirsiniz. Ama garanti olsun diyorsanız 5 cm civarındayken ana akvaryuma alabilirsiniz.

zgrkaralar bunu beğendi.
  4. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    arkadaşlar biraz eksik bilgi verdim zannedersem benim akvaryumdaki en büyük balığım 7cm gerisi 5-6 cm arasında değişiyor..
    durum böyleyken bir ölçü verebilir misiniz..

Sayfayı Paylaş