1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavrularımın 5'i Acaba Neden Öldü ? [Aynı gün.]

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde çağlaözyavuz tarafından 18 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Öncelikle merhaba , herkesin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

Bir soru soracaktım ;
    Benim Yavru balıklarım vardı kiminiz bilirsiniz hemen hemen 2 haftalık olacaklardı bayramın ilk günü 1'i öldü bu gün kalktım hatta 10 dk önce annem balıkların 5 tanesinin öldüğünü söyledi gidip baktığımda 2 tanesinin daha ölüceğini anladım diğerleri iyi gibi görünüyor yüzüyorlar falan bayağıda büyümüşlerdi :S
    Acaba neden öldüler ya :S.

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Yavru ölümü için farklı sebebler olabilir...

Isı değişiklikleri , fazla yem ile değerleri bozulan su gibi...

Biraz su değişikliği yapabilirsiniz. Yeni ekleyeceğiniz taze suyu ise hava hortumu vasıtasıyla damla damla verebilirsiniz.

Akvaryumunuz kaç lt ise ona göre su değişim oranı belirlenir. Bir haftalık süreçte 2 gün arayla yapacağınız suyla sudaki sorunu kaldırabilir , taze suyla yavruları daha dirençli hale sokabilirsiniz.

3. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Teşekkür ederim deniyiceğim ben fanusa aldım onları 2 gündür ordalar acaba kendilerini görüyorlar diyemi böyle panik yaptılar cam aynalıya :S

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çağla üzüldüm yavru balıklarının ölmesine geçmiş olsun. Can'ın söylediği gibi birçok sebeb olabilir ama su değişmi yaparsan iyi olur. Damacana içme suyu kullanırsan iyi olur. Çünkü çeşme suyunu hazırlayacak zaman olmayabilir ve tam hazır bir su da olmayabilir. En azından bu olumsuzlukları atlatmış olursun.

Akvaryumlarının su rengi nasıldı, koku var mıydı su da ?

5. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Sağolasın :/.
    Yoktu ağbi dün akşam değiştirdi annem mutlu mutlu geziniyorlardı bu günde böyle görünce morelim bozuldu :s.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fanusta uzun tutmamalısın. Filtre sistemi,oksijen. ısı durumu kısıtlıdır sanırım orada. Sularını değişin daha sık olarak. Düzelirler inşallah. Oksijen ve filtrasyon çok önemli.

7. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Anneniz , yavruların bulunduğu fanusun suyu tamamen değiştirdiyse ölüm nedeni bu olabilir. Bir daha asla suyu komple değiştirmeyin.
    Bazen acı tecrübeler ilerisi için bir ışık olur.

8. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    :| Çok üzüldüm ya peki sağolasun bilgileriniz için.Çok ama çook teşekkür ederim .

9. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Sanırım lepistes yavrularından bahsediyorsunuz önceki konuları şimdi okuyabildim :). Bende lepistes besledim uzun bir süre yaz zamanı dondurma kapında boylandırıp yavru akvaryumuna ayırıyordum yazın sıcak soğuk sorunu olmadığı için bir sorun olmyordu. Fanus yerine biraz daha büyük bir yere geçebilirseniz yavruları 10 litre gibi ufak bir tank a gecersenız daha sağlıklı olacaktır pipo filitre kullanırsanız yavruları cekme riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yem olarak artemia verirdim ben daha sağlıklı gelişim sağlasınlar ediye micro yem almıştım ancak onuda çok fazla atınca suyu öldürecek konuma getiriyor ve çok koku yapıyordu Tropicanın Super Color gurrpy diye bir yemini alıp çok ufak hale getirip onlardan vermeye başlamıştım bir zaman sonra ancak ilk doğduklarıdan 3-4 gün sonra artemia ile düzenli beslemeye başladım bu şekilde az yavru kayıpı ile sorunu çöze bilmiştim:).

Gerisi size kalmış :)

10. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Diğer besleyici bir yem aldım yavrular gayet tombik ve sağlıklı görünüyorlar koyarım resimlerini arzu ederseniz.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf elbette iyi olur Çağla, bilgi sahibi olalım ortamları hakkında ve gene kendi durumları hakkında.

12. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Yavrularınıza sarımsaklı yem vermelisiniz ilk günden itibaren en az bir öğün sebepsiz ani ölümlere neden olan parazit ve diğer hastalıklar için birebir ...

13. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ozaman Resimleri bekliyoruz :)

Sayfayı Paylaş