1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavrularım öldü yardım?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde balyoznuri tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    2 haftalık 20 lepistes yavrularım vardı.çok sağlıklı görünüyorkardı.
    yavrulukta tutuyordum sabah kalktığımda hepsi ölmüş.bunun nedeni ne olabilirdi akvaryumumda hem dış hem iç filtre var
    sıcaklık 27 sabitti
    yem olarak pul yem, kuru kurt ve tetra kırmızı yemden ezip veriyodum.deep multivitamini suya günde 4 damla damlatıyorum çok üzgünüm neden böyle oldu anlamadım
    bilgileriniz için teşekkürler em32.gif :(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yavrularım öldü yardım?

Gecmis olsun uzucu bir durum. Yavrularin ölme sebebleri birkac olumsuzlugun birlesmesi olabilir ama ben gunluk 4 damla vitamin eklemeniz konusuna deginecegim. Komur dahi sivi vitamini sudan alamaz ve bu gibi vitaminler direk suya yük demektir ve hergun eklenmesi uc noktalardaki toksit maddye donusmus olabilir. Tatli su baliklari sudan vitamin toplamaz bosuna baliklarinizi ve sistemi zorlamayin yaziktir. Vitamini yemlerine emdirin verin, yediler yediler yemediler cope atin.

Gecmis olsun tekrar.

Imla kalvyeden.

3. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    yavrularım öldü yardım?

Aldığım akvaryumcu bana öyle tavsiye etmişti Temel bey.Kullandığım yemlerin balıklara bi zararı olurmu yemleri belirtmiştim ilk msjımda.
    Balık türleri:
    Lepistes 1e1d
    Tetra 4
    Plati 2e2d
    Pangasus 1
    Çöpçü 3
    Vatoz 1
    Kılıçkuyruk 1e2d

Yardımlarınız için teşekkür ederim

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yavrularım öldü yardım?

Yemle alakası yok ölümlerin bence. Su değerleriyle alakası var ve hergün sıvı vitamin suya damlatmak toksit madde üretebilir.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    yavrularım öldü yardım?

Aytekin abi sanırım su değerlerinde bozulmalar başlamış ve haliyle de bu bozulmalardan en küçük canlılar etkilenmiş. Temel hocamın dediğii gibi vitaminin suda birikmesi sonucu ufak bir zehirlenme meydana gelmiş olabilir. %25'lik su değişimi yapmanı tavsiye ediyorum.

Rutin yemlemeye devam edelim ve biraz gözlemleyelim akvaryumu. Bakalım başka canlılar ölecek mi ? ( Temennimiz ölmemeleri yönünde elbette ki )

6. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar 2 plati ve birde tetra da rahmetli oldu. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Yaklaşık %30 su değişimi yaptım şimdi. Bitkilerin bozulmasından kaynaklı olabilirmi foto ekliyorum bitkilerim bunlar. Bitkiler bozulurmu. Ne olur balıkları kaybetmek istemiyorum

Yosun gibi olan bitki biraz soluk renkli acaba bozukmu?

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    yavrularım öldü yardım?

Çürümüş bitkiler ve yaplarklar su değerlerini hızlı bir şekilde olumsuz etkilerler, Çürümüş bitkileri tankınızdan bir an önce uzaklaştırmanız gerekmektedir.

8. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk
    yavrularım öldü yardım?

Çürüdüğünü nasıl anlıcam ?

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    yavrularım öldü yardım?

Bir bitkinin sağlıklı olup olmadığını, göz ile çok rahat anlıyabilirsin. Bitkiyi ilk diktiğindeki görüntüsü göz önünde bulundurman yeterli, çürümüş, renkleri solgunlaşmış, kararmış...... Bu nasıl anlatılabilirki başka.... .8.

Sayfayı Paylaş