1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavrularım,,kuyruk büzüşmesi

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde ziyakoray tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ziyakoray

ziyakoray

İsim:
    ziya koray
    arkadaslar yavrularım 20 tane 12 lt lık ayrı bı akvaryumdalar, 2 haftalıklar..fıltre kullanmıyorum,her gun %30 luk su değişimi ve az az sık sık yemlemeyle sorunsuz dun geceye kadar geldık..dun gece ıse camların asırı yosunlandıgını gorup balıkları ayrı bı kaba alıp akvaryumu tuzlu suyla temızledım.. yavruları akvaryuma aldıktan 3 4 saat sonra gordum kı hepsinin kuyruğu büzüşmüş bildiğiniz kurba yavruları gibi...henüz kayıp vermedim,,sizce ne olmuş olabılır ne yapmalıyım ?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ne yavrusu bunlar ? Resim eklemeniz mümkünmü ?

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Bu büzüşme yavrularda görülüyor bazen bunun virüs etkenli olduğunu okudum sizdeki bu virüs etkenli hastalıksa kurtarmak zor.

4. ziyakoray

ziyakoray

İsim:
    ziya koray
    yavrular kılıçkuyruk ve plati, fotoları bu aksam koyucam

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    kuzenimin benim malawi akvaryumuna sonradan koyduğu sarı prenseslerdede vardı. Ancak büyüdüklerinde açıldı kuyrukları. 4 yavruydu bana verdiğinde küçücüklerdi, kuyrukları büzüşüktü arkadaşın dediği gibi, sonradan ikisinin ki tamamen (boyut olarak diğerlerinde de büyükler) ikisinin ki de yarım açık olarak yüzüyorla şu anda. Sanıyorum o yarı açık olanlarında biraz daha büyüdüklerinde kuyrukları tamamen açılacak. Bunun doğum sonrası filtresiz akvaryumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Akıntısız su kuruğu pasifleştiriyor. Bence akıntı yaratmalısınız. Zira kuzenimden bu balıkları almadan evvel, onda da filtrasyonsuz bir akvaryumda idi yavrular. Ben bu şekilde düşünüyorum üstadlar ne der bilemem. saat:gif :hasta:

6. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Yeni kaba aldıgınzı söylemissiniz.Temizilenen akvaryumda kullanmis oldugunuz yani balıklarınızı geri koydugunuz yerde nasil bir su kullandiniz?

Sayfayı Paylaş