1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavrularımdan kayıplar :(

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 31 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar bugün kalktığımda çok kötü bir şey gördüm,yavrularımın filtresi durmuş ve çalışmıyordu.2 balığım bunun yüzünden ölmüş.Filtreyi çalıştırmaya çalıştım ama nafile çalışmıyor.Yapacak bir şeyim yoktu.Fakat bir şey vardı japon akvaryumum daki japonları çıkartıp 10 lt ye koymak yavrularımı 70 lt koymak ama 10 lt de nasıl dayanırlar bilemiyorum.Şuan da büyük acı çekiyorlar olmalılar onlarda hava yok su lt az kendilerini 5 m bi odada sanarlar sanırım. :(Ama inanınki bu durumda bunu yapmaya mecbur kaldım 38 tane balık ve 2 tane balık çok arada kaldım ve yavrularımı seçtim.:(Şimdi onlar 70 lt fakat bu su değişim sırasında da kayıplar yaşadım suyun değişimini kaldıramadılar ve 2 tane balığımda öldü. :( Şimdi 34 yada 30 yavrum var sanırım. :( Bu filtre yüzünden hem japonlarım hem yavrularım çok zarar gördüler.Öğlene doğru bir filtre bulmayı umut ediyorum japonlarım için fakat yine de ne kadar filtre alsamda hacim çok küçük onlar için en iyi şey onları geri vermek olacak sanırım. :( Buyrun buda yavrularımın resimleri :

Bu yavrularım değişime dayanamamış olanlar. :(

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: Yavrularımdan kayıplar :(

Su değişimlerinde su sıcaklığına dikkat etmeyip beklemeden hızlı hızlı yaptıysanız şoklanmış yada bu yavrular zaten gidici olabilirler.. Çünki toplu bir ölüm yok ve çoğunluk yaşıyor.. Hava motoru bağlayıp suyu oksijence zengin halde tutarsan kafanda şüphe ve korku kalmaz.. Filtreyide iyice bir kurcala bakalım belki içine bişey kaçmıştır temizle güzelce ve tekrar çalıştırmayı dene..

Akvaryumu ilgilendiren ve elektrikle çalışan hangi alet olursa olsun önce fişini çekmeyi sonrasında alet edevatla uğraşmayı unutmayın..

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

5 yavru simsiyah oldu, ama diğerleri hafif saydam renkde, siyah olanlar ölüyor, bunun sebebi nedir. ?
    birde kumun zararı olur mu

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Siyahlaşmalar bana şok belirtisi gibi geldi. Su sıcaklığına dikkat etmeden yapılan su değişikliği, çeşme suyu kullanımı, canlılar alıştırılmadan akvaryuma eklemek v.b davranışlarda renkleri koyulaşıp ölebilirler. Daha çok kayıpların olacak Tolgahan. Üzülme. Bunların hepsi tecrübe ;)

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Dinlenmiş su eklemiştik, olan oldu artık diğer yavrularım sağlıcakla büyürler inşallah.
    teşekkürler.

6. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

İnşalllah sağlıklı büyürler.

Sayfayı Paylaş